24 Kasım öğretmenler günü Zonguldak’ta kutlandı…

24 Kasım öğretmenler günü Zonguldak’ta kutlandı…

Zonguldak’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Zonguldak Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Tören, Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer Salonu’nda düzenlenen etkinlikler ile devam etti. Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, burada yaptığı konuşmada, her mesleğin kendine özgü bir takım özellikleri olduğunu söyledi. Öğretmenliğin meslekler içerisinde en anlamlısı […]

aa_picture_20131124_1036390_web

Zonguldak’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Zonguldak Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Tören, Genel Maden İşçileri Sendikası Şemsi Denizer Salonu’nda düzenlenen etkinlikler ile devam etti.

Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, burada yaptığı konuşmada, her mesleğin kendine özgü bir takım özellikleri olduğunu söyledi.

Öğretmenliğin meslekler içerisinde en anlamlısı olduğunu ifade eden Özbek, şöyle konuştu:

“Çünkü o, bütün mesleklerin anası sayılmaktadır. Bütün meslekler anadan doğar, gelişir ve şekil alır. Kısacası en kutsal meslek öğretmenliktir. Öğretmenler insanlığın şeref tacıdır. Avuçlarında bir anneni şefkati, kanatlarında bir babanın koruyuculuğu gizlidir. Her toplumun her çağda öğretmene ihtiyacı vardır. Öğretmenin yerini hiçbir teknik harikası dolduramaz. Unutmamalıdır ki en kıymetli yatırım insana yapılan yatırımdır.”

Törende, Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi ve plaketin takdim edildiği törende, göreve yeni başlayan öğretmenler yemin etti.

Etkinlikler kapsamında ayrıca bir alışveriş merkezinde resim öğretmenlerinin yaptığı resimlerden oluşan sergi açıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Alaplı ve Çayçuma ilçelerinde de kutlama programı düzenlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?