Ereğli’de halk oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisi” paneli…

Ereğli’de halk oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisi” paneli…

“Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ulusal hakemi Hayrettin Altın, “Çocukların öz güveninin oluşmasında halk oyunları dersinin etkisinin büyüktür” dedi. Altın, Ereğli Sanat Kurumu Derneği tarafından düzenlenen “Halk oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisi” panelinde yaptığı konuşmada, her yıl eğitim öğretim döneminde çocuklar için okullarda bir faaliyet dalı seçildiğini, bunlar arasında genelde modern dans, tiyatro ya da halk oyunlarının […]

aa_picture_20131105_917004_web“Türkiye Halk Oyunları Federasyonu ulusal hakemi Hayrettin Altın, “Çocukların öz güveninin oluşmasında halk oyunları dersinin etkisinin büyüktür” dedi.

Altın, Ereğli Sanat Kurumu Derneği tarafından düzenlenen “Halk oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisi” panelinde yaptığı konuşmada, her yıl eğitim öğretim döneminde çocuklar için okullarda bir faaliyet dalı seçildiğini, bunlar arasında genelde modern dans, tiyatro ya da halk oyunlarının yer aldığını söyledi.

Halk oyunlarının özellikle anaokulu çağındaki tüm çocuklara tavsiye edilmesi gerektiğini ifade eden Altın, şöyle konuştu:

“Anaokulu çağındaki 5-6 yaş çocuk grubu, halk oyunları sayesinde sağ ve sol ayak, sağa ve sola dönüş kavramını bu süreç içerisinde öğrenirler. Çocukların beyin ve kas koordinasyonlarının gelişmesine yardımcı olur. Çocuklarda özgüvenin oluşmasında halk oyunları dersinin etkisi büyüktür. Yapılan takım çalışmalarında içine kapanık ya da dikkati daha az olan çocukların sosyalleşmelerine yardımcı olur.”

AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?