İL GENEL MECLİSİ SON TOPLANTISINI VALİ KABAN’LA YAPTI

İL GENEL MECLİSİ SON TOPLANTISINI VALİ KABAN’LA YAPTI

Zonguldak İl Genel Meclisi son dönem toplantısını Vali Ali Kaban’ın da katılımıyla gerçekleştirdi. Zonguldak İl Genel Meclisi Son dönem toplantısı gerçekleşti. İl genel meclisinin son dönem toplantısına İl Genel Meclis Üyesi Başkanı İsmail Terzi, üyeler ve Vali Ali Kaban da katıldı. Vali Kaban son dönem toplantısında il genel meclisi üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini ifade etti. […]

Zonguldak İl Genel Meclisi son dönem toplantısını Vali Ali Kaban’ın da katılımıyla gerçekleştirdi.
Zonguldak İl Genel Meclisi Son dönem toplantısı gerçekleşti. İl genel meclisinin son dönem toplantısına İl Genel Meclis Üyesi Başkanı İsmail Terzi, üyeler ve Vali Ali Kaban da katıldı. Vali Kaban son dönem toplantısında il genel meclisi üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini ifade etti. Kaban konuşmasında şunları söyledi:
“Bugün burada uzun bir dönemin sonuna h-gelmiş bulunuyoruz. Zonguldakımıza bir hizmet yapma yarışı içerisinde bu günlere ulaşmış bulunuyoruz. Seçimlerin ve demokrasinin bir sonucu olarak değişik görüşler değişik düşünceler burada temsil ediliyor edilecek. Buraya gelen bütün siz seçilmişler bu güne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda gönlünüzden kalbinizde daima daha iyisini yapmak hizmetiyle buraya geldiniz. Burada çalıştınız. Bazı zamanlarda herkesin ortak düşünceler oldu. Bazı zamanlarda ise itiraz edilerek farklı şekilde olması istendi. Bunlarda demokrasinin bir cilvesidir. Olmazsa olmazıdır. Bir dönemin sonuna geldik. Önümüzde seçimler var. Bu seçimlere de katılan herkese başarılar diliyorum. Allah umarım gönlünüzden geçtiği gibi sandıktan çıkıp tekrar burada hizmet etmeyi çalışmayı sizlere nasip eder. Hukuka uymayan bir iş olmasın diye çok dikkat ettik. Halkın iradesiyle seçilmişlerin yaptıkları ve uydukları kuralların sağlanmasıdır. Onunda kuralları vardır. Kimse kafasına göre kural koymuyor hukukta yasa yapmanın, yasa altı metinleri oluşturmanın yada anayasal metinleri oluşturmanın genel kuralları ve özel kuralları var. Buna uyularak Ankara’da kararlar alınıyor. O kararlar bize geliyor bizde o kararları gözetmekle hukuka uygunluğu denetlemekle görevliyiz. Bu anlamda ben kendi adıma güzel bir çalışma yaptığımızı düşünüyorum. Gerek meclis üyesi başkanımız gerekse diğer görevlerdeki arkadaşlarımız bu konuda elinizden geleni yaptınız. Ben tekrardan bu anlamdaki hassas itinalı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra ki dönemde de vilayetimize hizmetler vermek adına birlikte çalışmayı diliyorum. Seçilmişler olarak sizlere teşekkür ediyorum. Bundan sonraki seçimlerde başarılar diliyorum.”
Daha sonra Vali Kaban il genel meclisi üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkürlerinin yanı sıra burada harcadıkları zamanların anısına her bir üyeye saat takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?