Kilimlide Sağlıklı Beşme Hareketli Hayat Yürüyüşü Yapıldı

Kilimlide Sağlıklı Beşme Hareketli Hayat Yürüyüşü Yapıldı

ZONGULDAK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI KİLİMLİ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN “ TÜRKİYE SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ HAYAT “ PROGRAMI KAPSAMINDA SAHİL YOLUNDA HALK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ.

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kilimli İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen “ Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat “ programı kapsamında sahil yolunda halk yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüş öncesinde program kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından sahil yolunda bilgilendirme standı kuruldu. Standa gelen vatandaşlara sağlık personelleri tarafından konu ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler verildikten sonra el broşürleri dağıtıldı.

Kilimli sahil yolunda düzenlenen halk yürüyüşünün ardından sonra bir açıklama yapan Kilimli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nalan Güven Aktunç şöyle dedi:

“Buradaki asıl amacımız toplum sağlığının korunması, gelecekte sağlık sistemimiz üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için toplumda fiziksel aktivite alışkanlığının ve farkındalığının artırılmasına yönelik etkinlikler düzenlenmesinin önemi vurgulanmaktadır. Aynı zamanda 3-9 Eylül tarihi Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Halk Sağlığı çalışmaları bireyleri sağlıklı ve üretken bir şekilde tutarak toplumsal gelişmeyi sağlamayı hedeflenmektedir. Bireyin ve toplum sağlığı için fiziksel aktivitelerde önemlidir. Düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğe katkı veren Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yanı sıra Kozlu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sevilen Köktürk ve yürüyüşümüze katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?