ÖLEN 263 MADENCİ TÜRKÜLERLE ANILDI

ÖLEN 263 MADENCİ TÜRKÜLERLE ANILDI

3 Mart 1992’de Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi’nde yaşanan grizu patlamasında ölen 263 madenci için valilik önünde kurulan maden galerisi içinde türkülerle anma töreni düzenlendi. Valilik önünde bulunan maden galerisi içinde düzenlenen müzikli anma törenine TMMOB Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı, sendika yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve maden işçileri katıldı. […]

3 Mart 1992’de Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi’nde yaşanan grizu patlamasında ölen 263 madenci için valilik önünde kurulan maden galerisi içinde türkülerle anma töreni düzenlendi.
Valilik önünde bulunan maden galerisi içinde düzenlenen müzikli anma törenine TMMOB Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı, sendika yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve maden işçileri katıldı.
Etkinlik TMMOB, Zonguldak Demokrasi Platformu ve sivil toplum örgütleri ile beraber düzenlendi. Etkinlikte “Kömür Karası Gurubu” bir mini konser düzenledi. Konserde Türk halk Müziği ve madenci türküleri söylendi. Etkinlik öncesi kısa bir konuşma yapan TMMOB Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı şunları söyledi: “etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederim. Ayrıca burada ezgiler okuyacak ‘Kömür Karası Gurubu’na da çok teşekkür ederim. Hayatını kaybeden 263 madencimizi rahmetle anıyoruz. Hepinize iyi seyirler. İyi dinletiler diliyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?