ORGAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK

ORGAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Taraftar Sağlık El Ele” Organ bağışı etkinliği 9 Mart 2014 günü saat 14.00 de oynanacak olan Zonguldak Kömürspor-Kozlu Belediyespor maçı öncesinde etkinlik yapılacak. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, “Organ Bağışı, bir kişinin hayatta iken serbest iradesi […]

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Taraftar Sağlık El Ele” Organ bağışı etkinliği 9 Mart 2014 günü saat 14.00 de oynanacak olan Zonguldak Kömürspor-Kozlu Belediyespor maçı öncesinde etkinlik yapılacak.
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, “Organ Bağışı, bir kişinin hayatta iken serbest iradesi ile Tıbben Yaşamı sona erdikten sonra Doku ve Organlarının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermesi ve bunu belgelendirmesidir. Tedavisi sadece organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, tüm dünya da olduğu gibi, ülkemizin de önemli sağlık sorunlarından biridir. Organ ve doku nakli bekleyen hasta sayısı her yıl artmaktadır. Halkımızın organ bağışı konusundaki bilgi ve bilinç düzeyinin son yıllarda gelişme göstermesine rağmen organ bekleyen hastaların sayısının artışı karşısında organ bağışçısı sayısı çok gerilerde kalmıştır. Bu neden Pazar günü Kemal Köksal Şehir stadyumunda oynanacak olan Zonguldak Kömürspor-Kozlu Belediyespor maçına tüm Zonguldak halkını davet ediyoruz ve bu anlamlı etkinliğimize destek vermelerini istiyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?