• DOLAR
  3,6733
  % 0,20
 • EURO
  4,3295
  % 0,34
 • ALTIN
  151,3065
  % -0,32
 • BIST
  106.926
  % -0,06
“10 yıl önce evlere kapatılan engelliler artık spor sahalarında”

“10 yıl önce evlere kapatılan engelliler artık spor sahalarında”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSF) Başkanı Birol Aydın, “Artık Türkiye engellilerde bir marka ülke haline gelmiştir. On yıl önceye kadar evlere kapatılan engelliler artık spor sahalarındadır” dedi. Aydın, Karaelmas Kemal Köksal Stadında oynanan Kocaeli Yenidoğan Özel Sporcular Kulübü ve Zonguldak Özel Sporcular Kulübü maçının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Özel Sporcular Futbol Ligi’nin 14 hafta sürdüğünü belirterek, şampiyonluk maçının bugün […]

aa_picture_20131123_1029507_webTürkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSF) Başkanı Birol Aydın, “Artık Türkiye engellilerde bir marka ülke haline gelmiştir. On yıl önceye kadar evlere kapatılan engelliler artık spor sahalarındadır” dedi.

Aydın, Karaelmas Kemal Köksal Stadında oynanan Kocaeli Yenidoğan Özel Sporcular Kulübü ve Zonguldak Özel Sporcular Kulübü maçının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Özel Sporcular Futbol Ligi’nin 14 hafta sürdüğünü belirterek, şampiyonluk maçının bugün yapılmdığını kaydetti.

Dünyaya, Türkiye ve engelli ailelerine sporla her engelin aşıldığını gösterdiklerini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

“Biz sporla engelleri aşmışız. Ligimiz 14 hafta deplasmanlı şekilde Türkiye’nin her tarafında yapıldı. Bugün de şampiyonluk maçını Zonguldak ve Kocaeli’deki iki kulübümüz yaptı. Bunların hepsi bizim gönlümüzün birincisidir. Sahaya çıkarak bu sporu yapmaları engellilerin her alanda olduğunu göstermektedir. Engelliler artık eğitimin yanı sıra özellikle de son yıllarda spor alanında yaptıkları faaliyetlerle kendilerini göstermiştir. Aileler, ‘engelli çocuklarımız var’ diye üzülmesin. Her engellinin mutlaka yapacağı bir spor vardır.”

– “Türkiye engellilerde bir marka ülke haline gelmiştir”

Aydın, ligde oynayan sporcuların milli takımda da oynadığını belirterek, “Artık Türkiye engellilerde bir marka ülke haline gelmiştir. 10 yıl önceye kadar evlere kapatılan engelliler artık spor sahalarındadır.Zonguldak’ta,  Ankara’da, Trabzon’da ve ülkemizin her tarafında spor yapıyor. Buda Türkiye’nin engellisine ve yaşlısına sahip çıktığını gösteriyor. Sporla engelleri aşıyoruz. Bilim adamları bile engellilerde sporun daha önemli olduğunu söylüyor” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?