Zonguldak'ta Korona Virüs Testi Nerede Yaptırılır?Ücreti Ne Kadar? Belli Oldu... - Zonguldak.NET.TR

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zonguldak’ta Korona Virüs Testi Nerede Yaptırılır?Ücreti Ne Kadar? Belli Oldu…

Zonguldak’ta Korona Virüs Testi Nerede Yaptırılır?Ücreti Ne Kadar? Belli Oldu…

Sağlık Bakanlığı’ndan gelen son bilgiye göre artık PCR testi istenen hastaların nasıl bu testi yapabilecekleri belli oldu. Yurtdışı uçuşların açılması ile birlikte özellikle istenen PCR testi artık Sağlık Bakanlığının belirlediği Yetkilendirilmiş COVİD-19 Tanı Laboratuvarlarında bu test yapılabiecek. 110 TL Ücreti Var Yapılmak istenen PCR testinin ücreti ise 110 TL. Görevi sebebi ile yurt dışına çıkacak […]

Sağlık Bakanlığı’ndan gelen son bilgiye göre artık PCR testi istenen hastaların nasıl bu testi yapabilecekleri belli oldu.

Yurtdışı uçuşların açılması ile birlikte özellikle istenen PCR testi artık Sağlık Bakanlığının belirlediği Yetkilendirilmiş COVİD-19 Tanı Laboratuvarlarında bu test yapılabiecek.

110 TL Ücreti Var

Yapılmak istenen PCR testinin ücreti ise 110 TL. Görevi sebebi ile yurt dışına çıkacak olan kamu görevlileri ise bu ücretten muaf.
Test yapılmadan önce Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi “TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41” IBAN No’lu hesabına ücretler yatırılacak. Sonrasında ise makbuz ile birlikte sağlık tesisine bu makbuz verilerek test yapılacak.

Bu Belgeler Şart

Testi yaptırabilmek için test yapacak sağlık merkezi tarafından görev belgesi ve dilekçesi, yurt dışı uçak bileti isteniyor.

Zonguldak’ta Tıp Fakültesi ve Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Yetkili Merkez

Sağlık Bakanlığının açıkladığı listede ise Zonguldak’tan ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI ve Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi var. İlimizde testler sadece üniversite Mikrobiyoloji Labaratuvarı ve Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılacak.

Türkiyedeki tüm yetkili laboratuvar listesi bakanlık sitesinden “https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html ” adresinden ulaşılabilecek.

Sağlık tesisi tarafından istenecek belgeler arasında, görev belgesi ve dilekçesi, yurt dışı uçak bileti yer alıyor.

Yurt dışına çıkışlarda gideceği ülke tarafından PCR testi istenen vatandaşlara yapılacak test işlemleri hakkında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, “https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yurt-disi-cikislarinda-test-islemleri.html” adresinden bilgi alınabilecek.

Sağlık Bakanlığı internet sitesinde konu ile ilgili detaylı açıklama aşağıdaki adreste…

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yurt-disi-cikislarinda-test-islemleri.html

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?