20 Yaş Altı Yasağında Değişiklik

20 Yaş Altı Yasağında Değişiklik

İçişleri Bakanlığı’nca valiliklere gönderilen genelgeyle, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ile ilgili ek genelge geldi. Genelgede ‘özel gereksinimi’ olan çocuk ve gençlerin enfeksiyon yayılımını engelleyecek uygun şartları yerine getirmek koşulu ile ikametlerinden çıkmalarına, park ve bahçelerde dolaşmalarına aynı il sınırları içinde araçla seyahat etmelerine izin verildi. İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine corona virüs tedbirleri […]

İçişleri Bakanlığı’nca valiliklere gönderilen genelgeyle, 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ile ilgili ek genelge geldi.

Genelgede ‘özel gereksinimi’ olan çocuk ve gençlerin enfeksiyon yayılımını engelleyecek uygun şartları yerine getirmek koşulu ile ikametlerinden çıkmalarına, park ve bahçelerde dolaşmalarına aynı il sınırları içinde araçla seyahat etmelerine izin verildi.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine corona virüs tedbirleri kapsamında ‘özel gereksinimi’ olan çocuk ve gençlerle ile ilgili istisnaları içeren ek genelge gönderdi. Genelgede, 20 yaş altındakilerin corona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarının, geçici olarak yasaklandığı hatırlatıldı. 01 Ocak 2000 sonrası doğmuş, doğuştan ya da sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetilerini kaybetmiş, günlük hayatın alışılmış, tekrar eden gereklerini önemli ölçüde kendi başına yerine getirememesi nedeniyle başkalarının desteğine gereksinim duyan bireylerin uzun süre kapalı alanda kalmasının ruhsal ve fiziksel olarak sağlıkları üzerinde olumsuzluklar oluşturabileceği ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?