• DOLAR
  3,6764
  % -0,01
 • EURO
  4,3407
  % 0,13
 • ALTIN
  151,3609
  % -0,04
 • BIST
  106.926
  % -0,06
24 Kasım Öğretmenler Günü’ne doğru

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne doğru

Erdemir İlkokulunda görevli sınıf öğretmeni Yıldız Aydın Ekiz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün vereceği resepsiyona katılacak.

Erdemir İlkokulunda görevli sınıf öğretmeni Yıldız Aydın Ekiz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla vereceği resepsiyona katılacak.

Ekiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 81 ilden gelen öğretmenlerle Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Gül ile bir araya geleceklerini söyledi.

Yaklaşık iki yıl önce mezun ettiği işitme engelli öğrencisi Özgür Saraçoğlu’nun 5 yıllık eğitimini rapor haline getirdiğini, raporu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiğini ifade eden Ekiz, “Rapor beğenilmiş, 24 Kasım’da Ankara’ya davet edildiğime dönük okuluma yazı geldi. Ben de yarından itibaren Ankara’da bulunacağım. Buradaki programın bizlere 4 gün süreceği belirtildi” diye konuştu.

İşitme engelli Saraçoğlu’nun Erdemir İlkokulunda 5 yıl eğitim aldığını anlatan Ekiz, şunları kaydetti:

“Saraçoğlu, 4 yaşında ameliyatla kendisine iletişim cihazı takılmış. Okula ilk geldiğinde konuşamıyor, söylenenleri, işaretleri anlamıyordu. Birinci sınıftan itibaren kendisine bir şeyler öğretmeye çalıştık. Sesleri, resimleri birleştirdik ve anlayabilmesi için yoğun çaba sarf ettik. Rehber öğretmenlerimizden aldığımız destekle Saraçoğlu, özverisini de ortaya koyarak bir şeyler öğrenmeye başladı. Yazıyı ve görseli birleştirerek Saraçoğlu’nun konuşmasını ve anlamaya başlamasını sağladık. 5 yıl sonunda okulumuzdan mezun ettik. Kendisi iki yıldır başka bir okulda eğitim ve öğretimine devam etmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?