• DOLAR
  3,7038
  % 0,93
 • EURO
  4,3471
  % 0,46
 • ALTIN
  151,6864
  % -0,52
 • BIST
  107.925
  % -0,52
4 Aralık Dünya Madenciler Günü İçin Hazırlıklar Sürüyor.

4 Aralık Dünya Madenciler Günü İçin Hazırlıklar Sürüyor.

4 Aralık Dünya Madenciler Günü için hazırlıklar hızla sürüyor. Valilik Binası önünde , maden ocağı tanıtımı için hazırlıkları süren maden ocağı simülasyon projesi , günün ilk ışıklarıyla çalışmaya başlayan TTK işçileri tarafından yapılmaya devam ediyor. Vali Bey tarafından açılışı yapılması beklenen projenin büyük ilgi çekeceği düşünülüyor. Bilindiği üzere 4 Aralık tarihi tüm dünyada olduğu gibi […]

4 Aralık Dünya Madenciler Günü için hazırlıklar hızla sürüyor.

Valilik Binası önünde , maden ocağı tanıtımı için hazırlıkları süren maden ocağı simülasyon projesi , günün ilk ışıklarıyla çalışmaya başlayan TTK işçileri tarafından yapılmaya devam ediyor. Vali Bey tarafından açılışı yapılması beklenen projenin büyük ilgi çekeceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere 4 Aralık tarihi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de “Dünya Madenciler Günü” olarak kullanılmaktadır. Uzun bir süreden beri ülkemizin belli başlı metropollerinde ve çeşitli maden işletmelerinde, kutlanmaktadır.
4 Aralık tarihi, madenciliğin piri olarak kabul edilen Santa Barbara’ya adanmış olup, Roma İmparatorluğu zamanında babasının gazabından kaçarak, madencilerin çalışmakta olduğu bir mağaraya sığınan ve bu madenciler tarafından azize kabul edilen Santa Barbara’nın aynı zamanda İzmit’te yaşamış olması ve efsanenin geçtiği mekânların Anadolu olmasının da ayrı bir önemi vardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?