• DOLAR
  3,7038
  % 0,93
 • EURO
  4,3471
  % 0,46
 • ALTIN
  151,6864
  % -0,52
 • BIST
  107.925
  % -0,52
AK Parti Zonguldak Milletvekili Candan:

AK Parti Zonguldak Milletvekili Candan:

“Bölgenin su ihtiyacını giderecek ve uzun yıllar su sıkıntısı yaşatmayacak gölet projelerini hayata geçirmeye çalışıyoruz”

aa_picture_20131121_1018937_web

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, bölgenin su ihtiyacını giderecek ve uzun yıllar su sıkıntısı yaşatmayacak gölet projelerini hayata geçirmeye çalıştıklarını bildirdi.

Candan, yaptığı yazılı açıklamada, Alaplı’da Gümeli göleti, Ereğli’de Çaylıoğlu ve Ormanlı göletlerinin ilk inceleme çalışmalarının tamamlandığını belirtti.

Göletlerin faaliyete geçmesiyle su sorununun çözüme kavuşacağını ifade eden Candan, şunları kaydetti:

“Gümeli Göleti projesi onaylandı. Gövde yapımı ve isale hattı proje çalışmaları devam ediyor. Gümeli Göleti bu yıl yatırım programında. 19 milyon lira keşif ve 1 milyon lira nakit bedelle yer almakta olup gövde yapımı proje çalışmaları kasım ayı sonu itibariyle tamamlanarak yapım ihalesi süreci başlatılacaktır. 2014 yılı çalışma sezonunda inşaat faaliyetlerine başlanacaktır. Ereğli Çaylıoğlu ve Ormanlı göletleri planlama ve proje yapım çalışmaları 2014 yılı içerisinde tamamlanarak önümüzdeki yıl yatırım programına teklif edilmesi planlanmaktadır. Bölgenin su ihtiyacını giderecek ve uzun yıllar su sıkıntısı yaşatmayacak gölet projelerini hayata geçirmeye çalışıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?