Almanya Türkiye'yi Salgında Riskli Ülkeler Kategorisine Aldı - Zonguldak.NET.TR

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Almanya Türkiye’yi Salgında Riskli Ülkeler Kategorisine Aldı

Almanya Türkiye’yi Salgında Riskli Ülkeler Kategorisine Aldı

Almanya, Türkiye’yi Corona virüsü salgını değerlendirmesinde ”riskli ülkeler” sınıfına aldı. Alınan karar ile birlikte Türkiye ile ilgili daha önce alınan seyahat uyarısı kararının kaldırılması daha da zorlaştı. Türkiye son günlerde “seyahat uyarısı kararının kaldırılması” kararı bekliyordu. Alınan karara göre, yaz tatillerini seyahat uyarısına rağmen Türkiye’de geçiren kişiler, Almanya’ya döndükten sonra 14 gün boyunca karantinada kalacakTürkiye’nin […]

Almanya, Türkiye’yi Corona virüsü salgını değerlendirmesinde ”riskli ülkeler” sınıfına aldı. Alınan karar ile birlikte Türkiye ile ilgili daha önce alınan seyahat uyarısı kararının kaldırılması daha da zorlaştı.

Türkiye son günlerde “seyahat uyarısı kararının kaldırılması” kararı bekliyordu.

Alınan karara göre, yaz tatillerini seyahat uyarısına rağmen Türkiye’de geçiren kişiler, Almanya’ya döndükten sonra 14 gün boyunca karantinada kalacak
Türkiye’nin özellikle son günlerde seyahat uyarısının kaldırılması yönündeki diplomatik girişimlerine rağmen Alman hükümeti tarafından alınan kararın, diğer AB ülkeleri tarafından da dikkate alınarak benzer yönde bir adımın atılması olasılığının güçlendiği, Türkiye’deki turizm sektöründe faaliyet yürütenlerin mağdur olacağı belirtiliyor.

Pazartesi günü Dışişleri Bakanları Heiko Maas ile Mevlüt Çavuşoğlu’nun seyahat uyarısının kaldırılması konusunda yaptıkları görüşme sonrasında dün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans görüşmesi gerçekleştirmişti.

Almanya daha önce de Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 160 ülke için 31 Ağustos’a kadar seyahat uyarısı kararı almıştı.

Alınan karar sonrasında 27 Haziran tarihinde başlayacak olacak Köln-Zonguldak ve Zonguldak-Köln uçularını nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?