Bakan Kurum CNNTURK'te Zonguldak Projelerini Anlattı - Zonguldak.NET.TR

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bakan Kurum CNNTURK’te Zonguldak Projelerini Anlattı

Bakan Kurum CNNTURK’te Zonguldak Projelerini Anlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CNNTurk ekranlarına gelen Hakan Çelik’le Hafta Sonu programında Zonguldak ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projelerinden bahsetti. Bakan Kurum açıklamasında:“Zonguldak gittiyseniz eğer kadim bir şehrimiz, alın terinin işçiliğin şehri. Bu anlamda biraz hizmetten yoksun. Vatandaşımızda o kadar gani gönüllü ki sizi kucaklıyorlar.  Zonguldak’ın tüm sahilini yenileme projesi yapıyoruz. Başlattık, […]

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CNNTurk ekranlarına gelen Hakan Çelik’le Hafta Sonu programında Zonguldak ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın projelerinden bahsetti.

Bakan Kurum açıklamasında:“Zonguldak gittiyseniz eğer kadim bir şehrimiz, alın terinin işçiliğin şehri. Bu anlamda biraz hizmetten yoksun. Vatandaşımızda o kadar gani gönüllü ki sizi kucaklıyorlar. 

Zonguldak’ın tüm sahilini yenileme projesi yapıyoruz. Başlattık, ihalesini yaptık. Baştan başa orada ne kadar kaçak ve metruk yapı varsa yıkımını gerçekleştiriyoruz. Bu yıkımdan sonra orada bir düzenleme başlıyor. İhalesini de yaptık. Akabinde Lavuar alanı dediğimiz kömür yıkama alanı var. Oradaki tarihi yapıları koruyacak şekli ile o alanı düzenliyoruz. Orayıda meydanlaştırıp bir millet bahçesine çeviriyoruz. Zonguldak’ı başı ile sonu arasında bir doğa aksı, kültür aksı, meydan kimliği kazandırıyoruz. Sahil düzenlemesi bu yıl sonu tamamlanır en geç önümüzdeki yıl başında biter. Bu yıl Millet Bahçesi’nin de ihalesini yapacağız. Onu da önümüzdeki yıl inşallah tamamlarız. Yani 2021 yılı sonu en geç 2022 yılı ortalarında şehre meydan, yürüyüş aksı, kültür aksı kazandırmış olacağız. Akabinde girişteki köprünün altında esnafımız çok kötü durumda. Onların da yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Onu da Zonguldak Belediyemiz ile birlikte yürütüyoruz.” ded.

Bakan Kurum’un CNN Turk ekranlarındaki açıklamasının tamamı:

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?