• DOLAR
  3,6764
  % 0,83
 • EURO
  4,3224
  % 0,44
 • ALTIN
  151,9295
  % -0,76
 • BIST
  106.991
  % 0,49
Barakada yaşam mücadelesi veriyor…

Barakada yaşam mücadelesi veriyor…

Ereğli’de elektrik ve suyu olmayan tek odalı barakada yaşayan kadın, çevredeki vatandaşların yardımıyla yaşamını sürdürüyor. Kavaklık Mahallesi’nde 9 yıldır tek odalı barakada yaşayan Meryem Erdoğan (45),  AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasından aldığı maaşla ve komşularının yardımı ile  geçimini sağladığını söyledi. Kimsesinin olmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: “Bana sahip çıkacak kimsem yok. Tek istediğim devletimizin […]

aa_picture_20131104_910814_webEreğli’de elektrik ve suyu olmayan tek odalı barakada yaşayan kadın, çevredeki vatandaşların yardımıyla yaşamını sürdürüyor.

Kavaklık Mahallesi’nde 9 yıldır tek odalı barakada yaşayan Meryem Erdoğan (45),  AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasından aldığı maaşla ve komşularının yardımı ile  geçimini sağladığını söyledi.

Kimsesinin olmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bana sahip çıkacak kimsem yok. Tek istediğim devletimizin bana sahip çıkmasıdır. Başka bir şey istemiyorum. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alıyordum o da babamdan maaş aldığım için kesildi. Önümüzde kış var. Ne yapacağım, ne edeceğim bilemiyorum. Daha önce baraka yandı. Çatısını da kendim yaptım. Ne elektriğim var ne suyum. 9 yıldır bu şekilde yaşadım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?