Belediyeden Evlere Maske ve Dezenfektan Hizmeti

Belediyeden Evlere Maske ve Dezenfektan Hizmeti

Korona virüs ile mücadele için alınan tedbirlerden en önemlilerinden bir tanesi de maske kullanımı. Virüs ile mücadelenenin başından bu yana tartışma konusu olan maske takılmalı mı takılmamalı mı sorusuna dün akşam netlik geldi ve artık Türkiye’de herkes maske takmalı dendi. Market ve toplu taşımalarda maske kullanmak zorunlu hale geldi. Alınan bu kadara hazırlıksız yakalanan Ereğli […]

Korona virüs ile mücadele için alınan tedbirlerden en önemlilerinden bir tanesi de maske kullanımı. Virüs ile mücadelenenin başından bu yana tartışma konusu olan maske takılmalı mı takılmamalı mı sorusuna dün akşam netlik geldi ve artık Türkiye’de herkes maske takmalı dendi. Market ve toplu taşımalarda maske kullanmak zorunlu hale geldi.

Alınan bu kadara hazırlıksız yakalanan Ereğli halkının yardımına Kdz. Ereğli Belediyesi koştu.
Kdz. Ereğli Belediyesi koronavirüse karşı halka ücretsiz ulaştırabilmek için kendi ürettiği maske ve el dezenfektanı ile sabundan oluşan sağlık setini ilçedeki 31 mahallede bulunan 45 bin haneye dağıtmaya başladı. Dağıtım ekibini mahallelere uğurlayan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Kimseyi aç bırakmayacağız, açıkta bırakmayacağız. Üretim yapmaya devam ediyoruz. Biz sizler için çalışıyoruz, lütfen siz evde kalın“ dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından üretilen maske ve el dezenfektanı ile sabundan oluşan sağlık setlerinin dağıtımına başlandı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, günlerdir maske üreten gönüllülerle Cumhuriyet Halk Evi’nde buluşarak kendilerine teşekkür etti. Posbıyık, sağlık setlerini 31 mahalledeki 45 bin haneye dağıtacak ekipleri uğurladı.

Çantalarda 4 adet maske, 2 adet sabun, el dezenfektanı ve bilgilendirme notlarının bulunduğunu ifade eden Başkan Halil Posbıyık, hazırlanan yaklaşık 50 bin çantanın bir kaç gün içinde tüm hanelere ulaştırılacağı bilgisini verdi. Posbıyık konuşmasına “Sayın Valimize ve Kaymakamımıza verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?