• DOLAR
  3,6764
  % -0,01
 • EURO
  4,3407
  % 0,13
 • ALTIN
  151,3609
  % -0,04
 • BIST
  106.926
  % -0,06
BEÜ Rektörü Özer Denizcilik Fakültesi hakkında konuştu…

BEÜ Rektörü Özer Denizcilik Fakültesi hakkında konuştu…

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede ve deniz kenarında bulunan bir ilde eğitim ve araştırma faaliyetlerini sürdüren üniversitelerinin bölgenin ve ülkenin yetişmiş eleman gücüne ve denizcilik alanında tecrübeli eğitimcilere çalışma imkanı sunacak bir fakülteyi hizmete alacağını bildirdi. Özer, yaptığı yazılı açıklamada, üniversitelerinde Denizcilik Fakültesi’nin kurulması yönündeki […]

Bülent_Ecevit_Üniversitesi_logosuBülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede ve deniz kenarında bulunan bir ilde eğitim ve araştırma faaliyetlerini sürdüren üniversitelerinin bölgenin ve ülkenin yetişmiş eleman gücüne ve denizcilik alanında tecrübeli eğitimcilere çalışma imkanı sunacak bir fakülteyi hizmete alacağını bildirdi.

Özer, yaptığı yazılı açıklamada, üniversitelerinde Denizcilik Fakültesi’nin kurulması yönündeki çalışmaların olumlu neticelenmesinden mutluluk duyduklarını belirtti.

Karadeniz ticaret havzası içerisinde bulunan liman ve tersanelerin göz önünde bulundurulduğunda Denizcilik Fakültesinin sadece bölge için değil ülke içinde büyük bir ihtiyaca cevap vereceğini ifade eden Özer, şunları kaydetti:

“Denizcilik Fakültesinin kurulması için  yürütülen çalışmalarımızın neticesini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede ve deniz kenarında bulunan bir ilde eğitim ve araştırma faaliyetlerini sürdüren üniversitemiz, bölgenin ve ülkemizin yetişmiş eleman gücüne ve denizcilik alanında tecrübeli eğitimcilere çalışma imkanı sunacak bir fakülteyi hizmete alıyor. Çalışmalarımız sadece belli bir merkezde yoğunlaştırmadan üniversitenin tüm birimlerini kuşatacak bir şekilde gerçekleşmesine ayrıca özen gösteriyoruz. Son üç yılda Ereğli’de eğitim görmekte olan öğrenci sayısında yaşanan büyük artış, bu gelişmeyle daha büyük bir ivme kazanacaktır. Ereğli yerleşkemizde artık iki ayrı fakülte ve bir meslek yüksek okuluyla yolumuza devam edeceğiz. Bu başarıların kalıcı ve sürdürülebilir olması adına yoğun çaba sarf ediyoruz. Yürütülen tüm çalışmalarda ve kazanılan başarılarda başta emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?