• DOLAR
  3,6764
  % 0,83
 • EURO
  4,3224
  % 0,44
 • ALTIN
  151,9295
  % -0,76
 • BIST
  106.991
  % 0,49
BEÜ’de “Bilim-Hizmet Ödülleri ve Akademik Giysi Töreni” gerçekleştirildi…

BEÜ’de “Bilim-Hizmet Ödülleri ve Akademik Giysi Töreni” gerçekleştirildi…

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) en çok bilimsel yayın yapan öğretim elemanları ile üniversiteye büyük ölçekli tesisler kazandıran kişiler ödüllendirildi, doçent ve profesör kadrosuna atananlara akademik giysileri giydirildi. BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin spor salonunda düzenlenen Bilim-Hizmet Ödülleri ve Akademik Giysi Töreni’nde yaptığı konuşmada,  kapasitelerini artırmak için tüm eğitim birimlerine çok sayıda yeni bölüm kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Öğretim elamanı sayısını […]

aa_picture_20131128_1065847_web

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) en çok bilimsel yayın yapan öğretim elemanları ile üniversiteye büyük ölçekli tesisler kazandıran kişiler ödüllendirildi, doçent ve profesör kadrosuna atananlara akademik giysileri giydirildi.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin spor salonunda düzenlenen Bilim-Hizmet Ödülleri ve Akademik Giysi Töreni’nde yaptığı konuşmada,  kapasitelerini artırmak için tüm eğitim birimlerine çok sayıda yeni bölüm kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Öğretim elamanı sayısını da önemli ölçüde artırmaya devam ettiklerini ifade eden Özer, şunları kaydetti:

 “Bu çalışmalarımızın bir sonucu olarak son 3 yıl içerisinde öğrenci sayımızı yüzde 45, öğretim elemanı sayımızı yüzde 30, yardımcı doçent sayımızı yüzde 44, doçent sayımız yüzde 54, profesör sayımızı ise yüzde 73 artırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni akademik yılda 6 bin 500 öğrenci aramıza katıldı. Bölgemiz ve ülke genelinde güçlü bir üniversite yolunda emin adımlarla ilerliyorsak bunda hayırseverlerin emeği gerçekten büyüktür. Üniversitemize son yıllarda kalıcı yapılar kazandıran ve BEÜ’nün gelişimine çok önemli katkılarda bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum.”

Prof. Dr. Özer, son  bir yıl içinde doçentlik ve profesörlük kadrosuna atanan öğretim üyeleri ile uluslararası dergilerdeki yayınlarıyla BEÜ’nün tanınırlığına katkı sağlayan öğretim elemanlarını kutladığını dile getirdi.

Zonguldak Valisi Ali Kaban da taşra üniversitelerinin özellikle öğretim elemanı ve uluslararası statüde yer edinme noktasında büyük sıkıntılarla karşılaşabildiğini belirterek, “Başta rektörümüz olmak üzere bütün arkadaşlarımız ciddi manada üniversitemizi bir yerlere getirmek için çalışıyorlar. Ciddi bir mesafe kat etmişler. Sadece bilimsel açıdan değil aynı zamanda kültür, sanat ve toplumsal ilişkiler noktasında birçok şeyin başarıldığını görüyoruz” diye konuştu.

Törende, son 1 yıl içinde profesörlük kadrosuna atanan 13, doçent kadrosuna atanan 21 öğretim üyesine akademik giysileri giydirildi, sosyal, fen, mühendislik ve sağlık alanında en çok bilimsel yayın yapan öğretim elemanlarına ise plaket ve ödülleri takdim edildi.

Bartın Valisi Ali Çınar ile bazı belediye başkalarının da katıldığı tören, üniversitenin farklı alanlarına tesisler kazandıran 13 hayırsevere plaketlerin verilmesiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
beü

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?