• DOLAR
  3,7038
  % 0,93
 • EURO
  4,3471
  % 0,46
 • ALTIN
  151,6864
  % -0,52
 • BIST
  107.925
  % -0,52
Çaycuma Sakine Şevki Yurtbay Araştırma Merkezi ve Gıda Mühendisliği binası açılış töreni

Çaycuma Sakine Şevki Yurtbay Araştırma Merkezi ve Gıda Mühendisliği binası açılış töreni

Sakine Şevki Yurtbay Araştırma Merkezi ve Gıda Mühendisliği binası düzenlenen törenle açıldı

aa_picture_20131107_929932_web

 

Hayırsever iş adamı Yurtbay Şirketler Gurubu Başkanı Zeki Yurtbay tarafından hibe yoluyla yaptırılan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çaycuma Sakine Şevki Yurtbay Araştırma Merkezi ve Gıda Mühendisliği binası düzenlenen törenle açıldı.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer,binanın açılış ve tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, iş adamı Yurtbay’ın en büyük hedefinin binada dört yıllık bir eğitim alanının faliyete geçmesi olduğunu söyledi.

İş adamına verdikleri sözü yerine getirdiklerini ifade eden Özer, şöyle konuştu:

“Zeki Yurtbay’ın en büyük hedefi bu binada dört yıllık eğitim verilmesiydi. O da gıda mühendisliği bölümüydü. Bizde kendilerine söz verdik. Şu anda gıda mühendisliği bölümüne iki öğretim üyesi aldık. Bir öğretim üyesi daha aldığımızda inşallah 2013-2014 akademik yılında açılacak.”

Kaymakamı Hasan Yaman,  her ilçeye nasip olmayan bir projenin Çaycuma’da gerçekleştirildiğini belirterek, “Yapmış olduğu bu hizmetten dolayı Yurtbay ailesine, belediye başkanımıza ve rektörümüze teşekkür ediyorum. Dört yıllık bir bölümün Çaycuma’da açılmasıyla ilçemiz ilki yaşıyor. İş adamı Yurtbay, yaptığı bu projesiyle anılacak” diye konuştu.

İşadamı Zeki Yurtbay da binaya 3 milyon liranın üzerinde masraf yapıldığı ve birçok malzemenin kendi şirketleri tarafından üretildiğini vurgulayarak, “Binayı devlet yapmış olsaydı bu rakam 8 -9 milyon liraya ulaşacaktı. Buradaki amacımın birinci önceliği gençlere daha kaliteli eğitim zemini hazırlamaktır. Asıl amacımız ise Çaycuma’da öğrenci sayısını artırarak esnafımıza fayda sağlamasıdır. İnşallah bunun devamı gelir” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Çaycuma Sakine Şevki Yurtbay Araştırma Merkezi ve Gıda Mühendisliği binasının açılışı protokol üyelerince gerçekleştirildi.

Binanın tanıtımının yapılmasının ardından okulun bahçesine fidan dikildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?