Corona Virüs Hastası Kadın Yoğun Bakımdan Video Paylaştı

Corona Virüs Hastası Kadın Yoğun Bakımdan Video Paylaştı

Yoğun bakım ünitesinden video paylaşan Corona Virüs Hastası genç kadın “Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum. Cihaz olmadan nefes alamıyorum.. sigara içmeyin, işinizi şansa bırakmayın.. ” şeklinde uyarıda bulundu. Corona virüse yakalandıktan sonra Londra’da bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutulan 39 yaşındaki Tara Jane Langston hastane yatağında videoya çekerken nefes almak için nasıl mücadele verdiğini […]

Yoğun bakım ünitesinden video paylaşan Corona Virüs Hastası genç kadın “Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum. Cihaz olmadan nefes alamıyorum.. sigara içmeyin, işinizi şansa bırakmayın.. ” şeklinde uyarıda bulundu.

Corona virüse yakalandıktan sonra Londra’da bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altında tutulan 39 yaşındaki Tara Jane Langston hastane yatağında videoya çekerken nefes almak için nasıl mücadele verdiğini gözler önüne serdi.

Eşi ve iki çocuğu ile birlikte Polonya’ya giden ve döndükten sonra göğüs enfeksiyonu teşhisi ile tedaviye başlanan ancak iyileşemeyen Langston cuma günü ambulansla Londra’da bulunan Hillingdon Hastanesi’ne götürülen kadına coronavirüs teşhisi konuldu.

Hastanede tedavi altına alınan kadın durumu daha da kötüleşince yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. 

“CİĞERLERİMDE CAM VARMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM”

Jane Langston’ın videoda nefes alırken zorlandığı ve sürekli öksürdüğü görülüyor. Videoda coronavirüsün tehlikeleri konusunda insanları uyaran ve nefes almak için mücadele eden kadın, ‘Ciğerlerimde cam varmış gibi hissediyorum‘ diyor.

“SİGARA İÇİYORSANIZ HEMEN BIRAKIN”

“Yoğun bakım ünitesinde bu cihazlar olmadan nefes alamıyorum. Bunu damarlarıma dikmek zorunda kaldılar. Üzerimde bir sürü katater var. Aslında daha önce olduğumdan on kat daha iyiyim. Artık günleri saymıyorum. Eğer hala sigara içiyorsanız hemen bırakın çünkü ciğerlerinize ihtiyacınız olacak” ifadelerini kullanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?