Dilek Hemşire Hayatını Kaybetti

Dilek Hemşire Hayatını Kaybetti

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nden Tansu Akçabelen’in yoğun bakım hemşiresi olarak görev yapan eşi Dilek Akçabelen (30) hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “DİLEK HEMŞİRE ARAMIZDAN AYRILDI. Hastalığa, izinli olduğu günlerde yakalanmış, 11 Nisanda hastaneye kaldırılmıştı. Uzun bir mücadele verdi. Maalesef, COVID-19’a yenildi. Keşke yeni doğan oğlunu daha çok zamanlar görebilseydi. Allah rahmet […]

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nden Tansu Akçabelen’in yoğun bakım hemşiresi olarak görev yapan eşi Dilek Akçabelen (30) hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “DİLEK HEMŞİRE ARAMIZDAN AYRILDI. Hastalığa, izinli olduğu günlerde yakalanmış, 11 Nisanda hastaneye kaldırılmıştı. Uzun bir mücadele verdi. Maalesef, COVID-19’a yenildi. Keşke yeni doğan oğlunu daha çok zamanlar görebilseydi. Allah rahmet etsin. Sevenlerine başsağlığı diliyorum.” dedi.

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Dilek Akçabelen, üç yıl önce 28 Nisan’da Devrekli Tansu Akçabelen’le nikâh masasına oturdu.

Hastanede herkes tarafından sevilen genç kadın hamile olduğunu öğrendi. Corona virüsü salgını başladığında 34 haftalık hamileydi ve doğum iznine ayrılmıştı.

Dilek hemşire, birkaç hafta sonra bebeğini kucağına alma hayaliyle ona giysiler seçti, odasını hazırlamaya başladı. Ancak bu mutluluğa koranavirüs gölgesi düştü

Koronavirüs’e yakalanan Dilek Hemşire 7.5 aylık hamileyken sezeryanla doğum yaptı.

Florya Medicalpark Hastanesi’nde plazma tedavisi gören Dilek Akçaben tedaviye yanıt vermeyince Akciğer nakli için beklemeye başladı. Sosyal medya üzerinde birçok sağlık grupları tarafından Akciğer nakli çağrısı yapılan Dilek Hemşire bebeğini görmeden hayatını kaybetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?