En Kapsamlı Yasak Geldi, Artık Haftaiçide Yasaklar Var - Zonguldak.NET.TR

 • DOLAR
  $2.585,5900
  ( -₺1,53 )
 • EURO
  $0,8850
  %0,05
 • ALTIN
  $40.119,8400
  %-0,30
 • BIST
  90,5280
  ( ₺0,01 )
En Kapsamlı Yasak Geldi, Artık Haftaiçide Yasaklar Var

En Kapsamlı Yasak Geldi, Artık Haftaiçide Yasaklar Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde; HAFTA SONU TAM SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI Alınan kararlar doğrultusunda hafta içi her gün gece 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.  Cuma günü 21.00’den Pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Cumartesi Pazar artık […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde;

HAFTA SONU TAM SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Alınan kararlar doğrultusunda hafta içi her gün gece 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. 

Cuma günü 21.00’den Pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Cumartesi Pazar artık evlerimizdeyiz. Üretim, tedarik, lojistik, sağlık, tarım, orman gibi genelgede yer alacak sektörler bu kapsamın dışındadır. Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler eve paket hizmeti veren yerler belirlenecek saatler çerçevesinde hafta sonu kısıtlamasının dışındadır. Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacaklardır.
Umumi Hıfzıssıhha Kurulları illerdeki taşıma hizmetlerinde salgının yayılmasına yol açan aksaklıkları gidermek için gereken tedbirleri alacaktır. Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumların faaliyetlerine ara verilecektir.

Milletimizden salgının evlerde buluşma ihtimalini göz önünde bulundurarak tehdit geçene kadar misafir kabul etmeye ara vermelerini rica ediyorum. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı gibi etkinlikler yapılamayacaktır.
Cenaze namazları yakınları dahil 30 kişiyle kılınacak, nikahlar bu sayıyı geçirmeyecektir.
Hamam, sauna, spor salonları faaliyetlerine ara verilecektir.
Her alışveriş merkezi, semt pazarı için hıfzıssıhha kurulu sayıyı tek tek belirleyecektir.
Ayrıca alışveriş merkezlerine girişlerde HES kodlamasına geçilecektir. Kalabalık caddeler ve meydanlara girecek kişi sayısı sınırlanabilecektir.

Kamu kuruluşlarının mesai saatleri 10.00 ile 16.00 arası uygulanabilecektir. 50 kişiden fazla çalışan işyerlerinde, işyeri hekimin öncülüğünde, güvenlik uzmanı ve belirlenen personel tarafından salgın tedbirlerin uygulaması sıkı bir şekilde denetlenecektir. İçişleri Bakanlığımız yayınlayacağı genelgede yer alacak salı akşamından itibaren uygulamada yer alacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?