• DOLAR
  3,7038
  % 0,93
 • EURO
  4,3471
  % 0,46
 • ALTIN
  151,6864
  % -0,52
 • BIST
  107.925
  % -0,52
Ereği’de nakliyecilere yetki belgesi uyarısı

Ereği’de nakliyecilere yetki belgesi uyarısı

Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, canlı hayvan nakli yapan nakliyecilerin 31 Aralık’a kadar “Nakliyeci Yetki Belgesi” alma zorunluluğu getirildiğini bildirdi. Civelek, yaptığı yazılı açıklamada, ilgili yönetmeliğinin 31 Aralık tarihinde yürürlüğe gireceğini belirtti. Nakil esnasında araç sürücülerinin almakta zorunlu olduğu belgeleri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden temin edebileceklerini anlatan Civelek, “Yönetmelik gereği nakliyecilerin, […]

Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, canlı hayvan nakli yapan nakliyecilerin 31 Aralık’a kadar “Nakliyeci Yetki Belgesi” alma zorunluluğu getirildiğini bildirdi.

Civelek, yaptığı yazılı açıklamada, ilgili yönetmeliğinin 31 Aralık tarihinde yürürlüğe gireceğini belirtti.

Nakil esnasında araç sürücülerinin almakta zorunlu olduğu belgeleri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden temin edebileceklerini anlatan Civelek, “Yönetmelik gereği nakliyecilerin, yetki belgesi bulundurma zorunluluğu oldu. Hayvan nakli yapanlar, il müdürlüğü tarafından verilmiş yetki belgesi olmadan çalışamaz. Yetiştiriciler de yetki verilmiş nakliyecilerin dışında hayvan nakil sözleşmesi ve taşeronluk anlaşması yapamayacak” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?