Ereğli yeniden “Posbıyık” dedi…

Ereğli yeniden “Posbıyık” dedi…

Ereğli’de 17:00’da sandıkların açılması ile birlikte şu anda kadar sayılan oylar sonrasında resmi olmayan rakamlara göre CHP Ereğli Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık Ereğli Belediye Başkanı oldu. Halik Posvyık Kimdir? 2 Temmuz 1945 tarihinde Karadeniz Ereğli’de dünyaya gelen Halil Posbıyık, ilk ve orta öğrenimini Karadeniz Ereğli’de sonrasında lise öğrenimini Zonguldak’ta, üniversite öğrenimini ise İstanbul’da İnşaat […]

Ereğli’de 17:00’da sandıkların açılması ile birlikte şu anda kadar sayılan oylar sonrasında resmi olmayan rakamlara göre CHP Ereğli Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık Ereğli Belediye Başkanı oldu.

Halik Posvyık Kimdir?

2 Temmuz 1945 tarihinde Karadeniz Ereğli’de dünyaya gelen
Halil Posbıyık, ilk ve orta öğrenimini Karadeniz Ereğli’de sonrasında lise öğrenimini Zonguldak’ta, üniversite öğrenimini ise İstanbul’da İnşaat Mühendisini bitirerek tamamladı.

Karadeniz Ereğli Belediyesi’de Fen İşleri Müdürü olarak 1971 yılında çalışmaya başladı. 1974-1994 yılları arasında, mühendis-yönetici olarak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında çalışarak iş hayatını devam ettirdi

Anavatan Partisi tarafından Karadeniz Ereğli Belediye 1989 seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi, ancak seçilemedi. 1994 seçimlerinde tekrar aday olan Halil Posbıyık Belediye Başkanlığını kazandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?