• DOLAR
  3,6764
  % -0,01
 • EURO
  4,3407
  % 0,13
 • ALTIN
  151,3609
  % -0,04
 • BIST
  106.926
  % -0,06
Hasan Doğru Türkiye’yi kendine hayran bıraktı…

Hasan Doğru Türkiye’yi kendine hayran bıraktı…

Babasına lokantada çalışarak yardımcı olan BEÜ Sahne Sanatları Bölümü mezunu genç, özel televizyon kanalında yayımlanan ses yarışmasındaki performansıyla dikkat çekiyor. Geçen yıl üniversiteden mezun olduktan sonra Kozlu beldesinde babasına ait lokantada garson olarak çalışmaya başlayan Hasan Doğru, yarışmada seslendirdiği “Caruso” adlı arya ve  “Yayla Yolları” adlı şarkıyla jüri üyeleri ve seyircinin dikkatini çekmeyi başardı. Baba Davut Doğru, […]

hasan-dogru-fotoBabasına lokantada çalışarak yardımcı olan BEÜ Sahne Sanatları Bölümü mezunu genç, özel televizyon kanalında yayımlanan ses yarışmasındaki performansıyla dikkat çekiyor.

Geçen yıl üniversiteden mezun olduktan sonra Kozlu beldesinde babasına ait lokantada garson olarak çalışmaya başlayan Hasan Doğru, yarışmada seslendirdiği “Caruso” adlı arya ve  “Yayla Yolları” adlı şarkıyla jüri üyeleri ve seyircinin dikkatini çekmeyi başardı.

Baba Davut Doğru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuğunun performansına güvendiğini ve iyi bir sonuç alabileceğini söyledi.

Hasan’ın küçüklüğünden beri tiyatro ve müziğe ilgi duyduğunu ve kendisini yetiştirdiğini dile getiren Doğru, şöyle konuştu:

“İstanbul’a gitmişti, arkadaşlarında kalıyordu. Arkadaşlarının teşvikiyle yarışmaya katılmış. Sanırım çekim aynı gün olmuş, beni de çekimden iki saat önce aradı. ‘Yarışmaya katılacağım’ dedi. Ben de tabii dedim. Zaten okula giderken tiyatroyu çok severdi. Tiyatroda giderek kendini geliştirmeye çalıştı. Daha sonra okula başlayınca müzik ve tiyatroyu bir arada götürmeye çalıştı. Zaten derslerinde sıkıntısı olan bir çocuk değildi. Öğrenciliği boyunca da yanımızda da çalıştı. Kasada durur ve garsonluk yapardı.

Yemek dışında yapmadığı iş yoktu. Hem üniversitesini okudu hem de bize yardımcı oldu. Yarışmada sergilediği performansla gurur duydum.”

İş arkadaşı Salih Ercan ise Hasan’ın çok yetenekli olduğunu belirterek, “İstanbul’a beraber geçmiştik. Onu arkadaşının yanına bırakıp biz Çanakkale’ye geçtik. Orada bize söylemişti, ‘belki televizyona çıkarım’ diye. Dün akşam çıktığında çok gurur duyduk. Daha önce burada çalışır, müşterilere çorba verir, bize yardım ederdi. Biz temizlik yaparken, çalışırken o devamlı mırıldanırdı. Başarısıyla yakınlarını, bizi, herkesi çok memnun etti. Başarılı olacağına inanıyordum. Şimdi yarışmada da başarılı olacağına inanıyorum, onda büyük bir yetenek var” diye konuştu.

AA

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
hasan doğan opera zkü

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?