• DOLAR
  3,6733
  % 0,20
 • EURO
  4,3295
  % 0,34
 • ALTIN
  151,3065
  % -0,32
 • BIST
  106.926
  % -0,06
“Hazreti Hüseyin ve Kerbela” konferansı

“Hazreti Hüseyin ve Kerbela” konferansı

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nadir Özdemir, “Bugün İmam Hüseyin’in öldürüldüğü yerde aynı zulüm devam ediyor ve kan durdurulamıyor” dedi. Özdemir, üniversiteleri ile Zonguldak İl Müftülüğünce düzenlenen “Hazreti Hüseyin ve Kerbela” konferansında yaptığı konuşmada, etkinlikteki amacın yas tutmak, bir hatırayı canlandırmak değil, Ehl-i Beyt’e olan sevgiyi tazelemek ve ikrar etmek olduğunu söyledi. Ehl-i Beyt sevgisine sahip […]

aa_picture_20131119_1005908_webBülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nadir Özdemir, “Bugün İmam Hüseyin’in öldürüldüğü yerde aynı zulüm devam ediyor ve kan durdurulamıyor” dedi.

Özdemir, üniversiteleri ile Zonguldak İl Müftülüğünce düzenlenen “Hazreti Hüseyin ve Kerbela” konferansında yaptığı konuşmada, etkinlikteki amacın yas tutmak, bir hatırayı canlandırmak değil, Ehl-i Beyt’e olan sevgiyi tazelemek ve ikrar etmek olduğunu söyledi.

Ehl-i Beyt sevgisine sahip olan her mümmin öncelikle ve özellikle sünneti seniyyeye bağlı olması gerektiğini ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:

“Peygamberimizin kurmuş olduğu toplum düzeni bakidir. Bugün İmam Hüseyin’in öldürüldüğü yerde aynı zulüm devam ediyor ve kan durdurulamıyor. Bunları düşünmemiz lazım.Ehl-i Beyt’in hepimizin ortak değeri olduğunu bir kez daha hatırlamamız lazım. Ehl-i Beyt sevgisinde birleşmek ne güzel. Şii olsun, Alevi olsun, Sünni olsun ne fark eder?”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
beü

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?