İçişleri Bakanlığı Valiliğe Gönderdi! "Uyarı Dönemi Bitti" İşte Yeni Cezası - Zonguldak.NET.TR

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İçişleri Bakanlığı Valiliğe Gönderdi! “Uyarı Dönemi Bitti” İşte Yeni Cezası

İçişleri Bakanlığı Valiliğe Gönderdi! “Uyarı Dönemi Bitti” İşte Yeni Cezası

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat ile birlikte yarından itibaren maske takma zorunluluğuna uymayan vatandaşlara 900 lira ceza kesilecek. İçişleri Bakanlığı Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske kullanım zorunluluğuna ilişkin 18 Haziran’da 81 il valiliğine talimat göndermişti. 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını […]

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat ile birlikte yarından itibaren maske takma zorunluluğuna uymayan vatandaşlara 900 lira ceza kesilecek.

İçişleri Bakanlığı Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske kullanım zorunluluğuna ilişkin 18 Haziran’da 81 il valiliğine talimat göndermişti.
22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

Valiliklere gönderilen talimat kapsamında kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca yaptıkları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi.

22 Haziran Pazartesi itibari ile maske takma zorunluluğuna uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

Tüm alanlarda maske takma zorunluluğu 48 il için halen daha devam ediyor ve Zonguldak bu 48 il içerisinde bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?