• DOLAR
  3,6733
  % 0,20
 • EURO
  4,3295
  % 0,34
 • ALTIN
  151,3065
  % -0,32
 • BIST
  106.926
  % -0,06
İnsan Hakları ve Kariyer Günleri etkinliği

İnsan Hakları ve Kariyer Günleri etkinliği

Zonguldak Vali Yardımcısı Aylanç:
– “Bilgiyi sunmak, yararlanmak, bilgi sahibi olmak ve bunu yeni yetişen

Zonguldak Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç, “Bilgiyi sunmak, yararlanmak, bilgi sahibi olmak ve bunu yeni yetişen kuşaklara aktarmak bir devir daim makinesi gibi uygarlığın yanı sıra kültürün gereklerinden birisidir” dedi.

Aylanç, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen ”İnsan Hakları ve Kariyer Günleri” programı açılış töreninde yaptığı konuşmada, kariyer günlerinin hedef kitlesinin gençler olduğunu söyledi.

Gençlerin her türlü bilgiye muhtaç olduğunu ifade eden Ekrem Aylanç, şöyle konuştu:

“Gençlerimiz tabiri caizse bilgi açlığı çekmektedirler. Bizlerinde görevi daha tecrübeli büyükleri olarak onlara bilgi açlıklarını doyurmak düşüyor. Bununla ilgili olarak iki gün boyunca etkinlik düzenlenecek. Bu anlamda Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli gençlerimizin bilgi açlığını gidermeye çalışacaklar. Bilgiye ulaşmak günümüzde hem kolay hem de zor. Bilgiyi sunmak, yararlanmak, bilgi sahibi olmak ve bunu yeni yetişen kuşaklara aktarmak bir devir daim makinesi gibi uygarlığın yanı sıra kültürün gereklerinden birisidir. Eğer bilgilerimizi yenileyemezsek, tazeleyemezsek ve ayak uyduramazsak bizi çiğner geçerler. Değerli bir insan olabilmek için bilgi bakımından yüklü olmazı lazım. Her soruya bir yanıt verebilmeliyiz. Bunu verebildiğimiz zaman saygın olabiliriz.”

– “Doğru tercih başarıyı getirir”

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu da  ”İnsan Hakları ve Kariyer Günleri” etkinliğinin amacının öğrencilerin iş bulma ve iş arama becerilerine katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Kurumlarının öğrencilerin yanı sıra iş arayanlara ve iş verenlere hizmet verdiğini vurgulayan Demirsu, “İş ve meslek seçimi kişilerin hayatındaki en önemli tercihlerden birisidir. Bu alandaki doğru tercihler kişiler için iş ve meslek hayatında tatminini yanı sıra başarıyı getirir. Doğru bir kariyer anlayışı, işimize saygı duymak, yapabildiğimizin en iyisini yapmak ve hep daha iyiyi, daha güzele yönelmek olmalıdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından çalışma hayatına katkı veren firma temsilcileri ve iş adamlarına protokol üyelerince  ödüllendirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?