• DOLAR
  3,6764
  % 0,83
 • EURO
  4,3224
  % 0,44
 • ALTIN
  151,9295
  % -0,76
 • BIST
  106.991
  % 0,49
Kdz. Ereğli Belediyesi plajı bu yıl daha güvenli olacak

Kdz. Ereğli Belediyesi plajı bu yıl daha güvenli olacak

ZONGULDAK’IN EREĞLİ İLÇESİ BELEDİYESİ GÖKTEPE MAHALLESİ MEVKİİNDEKİ PLAJ TESİSLERİNDE BOĞULMA OLAYLARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN GÖZETLEME KULELERİNİN SAYISINI ARTIRARAK 2 ADETTE DENİZ ARACI ALDI.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi Göktepe Mahallesi mevkiinde ki plaj tesislerinde boğulma olaylarının önüne geçmek için gözetleme kulelerinin sayısını artırarak 2 adette deniz aracı aldı.

Kdz. Ereğli Belediyesinin sorumluluk sahasına geçen bölge ile 1,5 kilometrelik alanda halkın denize girebileceği Belediye Plaj tesisleri, yapılan yeni yatırımlarla hizmete açıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye plaj tesislerinde yapılan çalışmaları yerinde denetledi. Geçtiğimiz yıl 3 vatandaşın boğulduğu, 100 kişinin de boğulma tehlikesi atlattığı sahil şeridinde bir daha üzücü olayların yaşanmaması için sahil şeridinin tüm sorumluluğunu Belediye olarak üstlendiklerini ve yeni düzenlemeye gittiklerini açıklayan Başkan Uysal, güvenliği bu yıldan itibaren üst düzeyde tutacaklarını açıkladı.

9 kule, 15 cankurtaran, 2 deniz aracı görev yapacak

Belediye sınırlarına dahil edilen güzergahla birlikte Ereğli-Alaplı karayolundaki 1,5 kilometrelik sahil şeridinde 9 gözetleme kulesi kurduklarını ve 15 cankurtaran görevlendirdiklerini açıklayan Başkan Uysal; “Belediye plajımızı, yaptığımız yeni yatırımlarla halkımızın hizmetine açtık. Bu yıl güvenliği daha üst düzeyde tutarak 9 gözetleme kulesi kurup 15 cankurtaran görevlendirdik. Ayrıca 2 jet-ski (deniz motoru) alarak denizden de güvenliği artırdık. 1,5 kilometrelik denize girilebilir alanda halkımızın ihtiyaç duyacağı yeni satış noktaları oluşturduk. Tesislerimizdeki kabinlerin bakım ve boyaları yapıldı. Duş alma yeri düzenlendi, çiçeklendirme ve çevre düzenlemesi yapıldı. Kumsalı temizleyip, şezlong ve piknik masalarını koyduk. Denize yakın alandaki metal ferforjeleri yeniledik. Hedefimiz mavi bayrak. Her şeyin en güzeline layık Kdz. Ereğli’ye yakışan, bölge insanımızın da faydalanabileceği belediye halk plajımızda, kazasız belasız bir sezon diliyorum” dedi.

Başkan Uysal, vatandaşların görevlendirilen cankurtaranların talimatlarına mutlaka uymalarını isteyerek; “Kulelerde bayraklar olacak. Kırmızı bayrak olduğu zaman denize girmemelerini ve görevli cankurtaranların talimatlarını dinleyerek hareket etmelerini istiyoruz” şeklinde uyarıda bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?