Bakan Açıkladı: “Dilek Hemşire Yaşıyor

Bakan Açıkladı: “Dilek Hemşire Yaşıyor

Zonguldak’ın Devrek ilçesinden Tansu Akçabelen’in hamileyken koronavirüse yakalanan ve sezaryenle doğum yapan hemşire eşi Dilek Akçabelen,’in hayatını kaybettiği haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Dün akşam saatlerinde İstanbul Tabip Odası resmi Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı ve Dilek Hemşire’nin vefat ettiğini ileri sürdü. Oda, “Dilek hemşireyi yitirdik. Hastalığa yakalandığında gebeydi. Bebeği doğdu, yaşıyor ama kendisi Covid-19’a yenik […]

Zonguldak’ın Devrek ilçesinden Tansu Akçabelen’in hamileyken koronavirüse yakalanan ve sezaryenle doğum yapan hemşire eşi Dilek Akçabelen,’in hayatını kaybettiği haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Dün akşam saatlerinde İstanbul Tabip Odası resmi Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı ve Dilek Hemşire’nin vefat ettiğini ileri sürdü. Oda, “Dilek hemşireyi yitirdik. Hastalığa yakalandığında gebeydi. Bebeği doğdu, yaşıyor ama kendisi Covid-19’a yenik düştü. Üzgünüz. Tüm sağlık çalışanlarımızın başı sağolsun!” diyerek herkesi yasa boğdu.

Dr. Fahrettin Koca Yalanladı
Ancak bugün yaklaşık 2 saat önce Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak haberi yalanladı ve “DİLEK HEMŞİREMİZİN yakınlarının üzüntüsü dün biraz daha arttı. COVID-19’a karşı yaşam mücadelesini 11 Nisandan bu yana sürdüren Dilek Akçabelen hakkında maalesef, teyit edilmemiş, yanlış bir haber yayıldı. Durumu öncekinden ciddi, ama KALBİ HAYATLA BAĞINI HER ŞEYE RAĞMEN KORUYOR.” dedi.

İstanbul Tabip Odası Mesaj Yayınladı
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın mesajı üzerine kısa süre içerisinde İstanbul Tabip Odası’da özür mesajı yayınladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?