Meteoroloji Zonguldak İçin Uyarı Yayınladı - Zonguldak.NET.TR

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Meteoroloji Zonguldak İçin Uyarı Yayınladı

Meteoroloji Zonguldak İçin Uyarı Yayınladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’den yapılan açıklamaya göre 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde Zonguldak’ta gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Mgm İnternet sitesi üzerinden “Marmara’nın Doğusu İle Batı Karadeniz Kıyılarındaki Sağanak Yağışlara Dikkat!” başlığı ile yapılan uyarıda “Gökgürültülü Sağanak Yağış” beklendiği, vatandaşların yaşabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olması istendi. Yapılan Açıklama: Yapılan son değerlendirmelere göre; Yarın (Pazartesi) öğleden sonra […]

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’den yapılan açıklamaya göre 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde Zonguldak’ta gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Mgm İnternet sitesi üzerinden “Marmara’nın Doğusu İle Batı Karadeniz Kıyılarındaki Sağanak Yağışlara Dikkat!” başlığı ile yapılan uyarıda “Gökgürültülü Sağanak Yağış” beklendiği, vatandaşların yaşabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olması istendi.

Yapılan Açıklama:

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yarın (Pazartesi) öğleden sonra yurdun kuzeybatı kesimlerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Kocaeli Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel küçük çaplı dolu yağışı hadisesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

13.07.2020 15:00-14.07.2020 03:00

Hadisenin Şiddeti

Kuvvetli Yağış

Oluşması Muhtemel Riskler

Ani Sel – Su Baskını – Yıldırım – Ulaşımda Aksamalar

Alınabilir Tedbirler

Sellerden Korunma Yöntemleri | Yıldırımdan Korunma Yöntemleri

Uyarı Yapan Merkez

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi

Yağış Şiddeti Sınıflandırması

Hafif Yağış

1-5 kg/m²

Orta Kuvvette Yağış

6-20 kg/m²

Kuvvetli Yağış

21-50 kg/m²

Çok Kuvvetli Yağış

51-75 kg/m²

Şiddetli Yağış

76-100 kg/m²

Aşırı yağış

100 kg/m² üzeri

Not: 12 Saatlik periyotta miktara bağlı değerlendirme yapılmış ve bölgeler arası topografik farklılıklar dikkate alınmadan sınıflandırılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?