Meteoroloji’den Zonguldak İçin Kar Uyarısı, Yarın Öğleden Sonra…

Meteoroloji’den Zonguldak İçin Kar Uyarısı, Yarın Öğleden Sonra…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada yoğun kar yağışı ile ilgili uyarıda bulundu. Meteorolojiden alınan verilere göre; kar yağışının yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren başlaması ve yüksek kesimlerde olması bekleniyor. Meteoroloji, kara yağışından sonra oluşabilecek don ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiğini belirtti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: Yarın öğle saatlerinden itibaren; Batı Karadeniz’in iç kesimleri […]

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada yoğun kar yağışı ile ilgili uyarıda bulundu.

Meteorolojiden alınan verilere göre; kar yağışının yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren başlaması ve yüksek kesimlerde olması bekleniyor. Meteoroloji, kara yağışından sonra oluşabilecek don ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:

Yarın öğle saatlerinden itibaren; Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Kastamonu, Karabük ile Zonguldak ve Bartın’ın iç kesimleri), Marmara’nın doğusu (Bilecik, Balıkesir’in doğusu ile Sakarya, Bursa illerinin yüksekleri) ile Afyon, Kütahya, Eskişehir, Çankırı ile Ankara’nın kuzey ilçelerinde kuvvetli (10-20 cm), Batı Karadeniz’in yükseklerinde yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar yağışı bekleniyor. Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgârla birlikte tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?