Özge Hemşire Korona Virüsünü Yendi

Özge Hemşire Korona Virüsünü Yendi

Zonguldak’ta özel bir hastanede hemşire olarak çalışan Özge A. (23), 24 Mart’ta kuru öksürük ve baş ağrısı yaşamaya başladı. Şüphelenerek kendisini odasında izole eden Özge Hemşire , şikayetlerinin devam ettiğini fark edince test yaptırdı ve pozitif çıktı. Koronovirüs teşhisi konulan Özge A.’nınçalıştığı hastanede tedavisine başlandı. Taburcu olduktan sonra sosyal medya hesabında duygusal bir video paylaşan […]

Zonguldak’ta özel bir hastanede hemşire olarak çalışan Özge A. (23), 24 Mart’ta kuru öksürük ve baş ağrısı yaşamaya başladı. Şüphelenerek kendisini odasında izole eden Özge Hemşire , şikayetlerinin devam ettiğini fark edince test yaptırdı ve pozitif çıktı. Koronovirüs teşhisi konulan Özge A.’nınçalıştığı hastanede tedavisine başlandı.

Taburcu olduktan sonra sosyal medya hesabında duygusal bir video paylaşan Özge A., şunları söyledi:

“Doya doya nefes alabilmek o kadar güzel bir nimetmiş ki ya da ne biliyim alabildiğince yürüyebilmek, koşabilmek, arkadaşlarınla karşılıklı sohbet edebilmek, ailenle içtiğin bir bardak sıcak çay bile o kadar kıymetliymiş ki. Hatta yediğin yemeğin tadını alabilmek mesela ne büyük bir lüksmüş. Şu bir haftadır yaşadıklarım ne kadar bencil bir insan olduğumu gösterdi bana. Şikayet ettiğim hayatın belki de başkalarının hayali olabileceğini öğretti. Mesela şükrü öğretti. Hayat o kadar anlık ki küslüğün, kırgınlıkların, kibirliliğin hiçbir hükmü yok. Para değil de insan biriktirebilmekmiş en büyük zenginlik. Aylarca evde durmaktan yakındım ama evde kalmak günlerdir tek başına bir odanın içinde kalmaktan daha güzelmiş. Bazı durumları gerçekten bir şeylerden ders alabilmemiz için yaşatıldığına inanıyorum ve insanın yalnızlığa bırakıldığı yolculuk kendi benliğine ulaşımından başka hiçbir şey değilmiş”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?