Sağlık Bakanlığı’nın Korona Virüs Uygulaması Yayınlandı, Takip Artık Telefonda

Sağlık Bakanlığı’nın Korona Virüs Uygulaması Yayınlandı, Takip Artık Telefonda

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve birkaç güne kadar kullanıma açacağız dediği ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması erken erişime açıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bu uygulama ile vatandaşlarımızı Koronavirus hakkında bilgilendirmek, neler yapabilecekleri konusunda yönlendirmek ve yaşanabilecek hastalıkla ilgili riskleri en aza indirgemeyi amaçladıklarını söyledi. Hayat Eve Sığar uygulaması ne işe yarıyor? T.C. Sağlık […]

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu ve birkaç güne kadar kullanıma açacağız dediği ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması erken erişime açıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bu uygulama ile vatandaşlarımızı Koronavirus hakkında bilgilendirmek, neler yapabilecekleri konusunda yönlendirmek ve yaşanabilecek hastalıkla ilgili riskleri en aza indirgemeyi amaçladıklarını söyledi.

Hayat Eve Sığar uygulaması ne işe yarıyor?

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz.
Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.
Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.
Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

  • Telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz.
  • Harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.
  • Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.

Programı İndirmek İçin İşte Linkler

İphone Apple kullanıcıları buradan,

Перейти На Appstore - Apple App Store Download Png Transparent PNG ...

Android kullanıcıları ise buradan uygulamayı indirebilirler.

Aptoide indir - Android Market Programı | Fixjoy

Örnek Olarak Gazipaşa Caddesi Enfekte Yoğunluğu Çok Fazla

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?