“Sokağa Çıkma Yasağının Tekrarı Olacakmı”

“Sokağa Çıkma Yasağının Tekrarı Olacakmı”

İçişleri Bakanlığınca 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 gün boyunca ilan edilen sokağa çıkma yasağı bu gece sona eriyor. Sokağa çıkma yasağı bugün bitmesi ile birlikte akıllara “Sokağa çıkma yasağı tekrarlanacak mı?” sorusu geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözücüsü İbrahim Kalın yeni bir yasak olma ihtimaline ilişkin açıklamalarda bulundu. Kalın yaptığı açıklamada; “İkinci bir sokağa çıkma yasağı olabilir mi? […]

İçişleri Bakanlığınca 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 2 gün boyunca ilan edilen sokağa çıkma yasağı bu gece sona eriyor.

Sokağa çıkma yasağı bugün bitmesi ile birlikte akıllara “Sokağa çıkma yasağı tekrarlanacak mı?” sorusu geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözücüsü İbrahim Kalın yeni bir yasak olma ihtimaline ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kalın yaptığı açıklamada; “İkinci bir sokağa çıkma yasağı olabilir mi? Bunu dikkate alarak bununla ilgili kararlar biraz olayın seyrine göre şekillenir. Olabilir tekrar olabilir. Olayın seyrine göre izlememiz gereken bir konu.

Cuma gecesi keşke böyle bir panik havası hiç oluşmasaydı. Korkmayın, panik yapmayın ve sosyal mesafeyi koruyun. Bu tür sokağa çıkma yasağı ilanlarını hangi saatlerde yapsanız o bir iki saat içinde böyle marketlere hücum etme durumları ne yazık ki oluyor. O akşam açıklandıktan sonra da bir genelge de yayınlandı. Bir sıkıntı olmadı. Bu tür planlamalar yine olabilir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?