Tam kurtarıldı derken yine karaya oturdu

Tam kurtarıldı derken yine karaya oturdu

 Ereğli Limanı’nda karaya oturan Tanzanya bandıralı kuru yük gemisi, bulunduğu yerden kurtarıldıktan sonra tekrar kuma oturdu. Ereğli’de 8 Aralık’ta, limanda demirli bulunduğu sırada fırtına ve akıntı nedeniyle karaya oturan 120 metre uzunluğundaki “Croatia Zanzibar” adlı kuru yük gemisini kurtarma çalışmalarında, Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik Dalış Merkezi ile Vira Denizcilik’e ait 10 kişilik kurtarma ekibi görev aldı. Geminin alt bölümünde […]

aa_picture_20131216_1186359_web

 Ereğli Limanı’nda karaya oturan Tanzanya bandıralı kuru yük gemisi, bulunduğu yerden kurtarıldıktan sonra tekrar kuma oturdu.

Ereğli’de 8 Aralık’ta, limanda demirli bulunduğu sırada fırtına ve akıntı nedeniyle karaya oturan 120 metre uzunluğundaki “Croatia Zanzibar” adlı kuru yük gemisini kurtarma çalışmalarında, Batı Karadeniz Sualtı Denizcilik Dalış Merkezi ile Vira Denizcilik’e ait 10 kişilik kurtarma ekibi görev aldı.

Geminin alt bölümünde kum tahliye çalışmasını 6 dalgıcın tamamlamasının ardından gemi, römorklarla bulunduğu alandan hareket ettirildi. Yaklaşık 100 metre hareket eden gemi, ardından başka bir noktada kuma oturdu.

Yaklaşık 15 saat süren çalışmalara ara verildiği, geminin büyük oranda kurtarıldığını ve yarın yapılacak çalışmalarda sonuç alınacağını bildirdi.

Romanya’dan ERDEMİR’e ham madde taşıyan kuru yük gemisi, 8 Aralık’ta fırtına ve akıntı nedeniyle sürüklenerek Ereğli Limanı’nda karaya oturmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?