• DOLAR
  3,7038
  % 0,93
 • EURO
  4,3471
  % 0,46
 • ALTIN
  151,6864
  % -0,52
 • BIST
  107.925
  % -0,52
TTK 69 Bin domuzdamı alıyor…

TTK 69 Bin domuzdamı alıyor…

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), kömür ocaklarında özellikle tavanın çökmesini engellemek için kullanılan, “domuzdamı” adı verilen 69 bin hazır tahkimat malzemesi satın alacak. Kuruma bağlı Armutçuk, Kozlu, Üzülmez, Karadon ve Amasra kömür ocaklarında kullanılacak malzemelere ilişkin teklifler, 2 Aralık’a kadar kabul edilecek. İhale şartnamesine göre, malzemeler meşe ve kayın cinsi ağaçlardan imal edilecek, dayanımı etkileyecek kırıklık, […]

komurTürkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), kömür ocaklarında özellikle tavanın çökmesini engellemek için kullanılan, “domuzdamı” adı verilen 69 bin hazır tahkimat malzemesi satın alacak.

Kuruma bağlı Armutçuk, Kozlu, Üzülmez, Karadon ve Amasra kömür ocaklarında kullanılacak malzemelere ilişkin teklifler, 2 Aralık’a kadar kabul edilecek.

İhale şartnamesine göre, malzemeler meşe ve kayın cinsi ağaçlardan imal edilecek, dayanımı etkileyecek kırıklık, bozukluk, çürüklük ve çatlaklar olmayacak.

İstekliler, malzemeleri hangi program dahilinde teslim edeceklerine dair bilgiyi ihale komisyonuna sunacak, kesin kabulden sonra ürünlerde meydana gelecek hasar ve bozukluklardan yüklenici sorumlu tutulmayacak.

Malzemelerin teslimatı gelecek yıl sonuna kadar tamamlanacak.

“Domuzdamı” adı verilen diktörgen veya kare prizma şeklinde tavanı tutan özel tahkimat birimleri, maden ocaklarında özellikle kömür üretimi sırasında açılan boşluklarda göçüklerin önlenmesi amacıyla kullanılıyor.

AA

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
domuzdamı kömür ttk

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?