Ücretsiz Maske Başvuruları E-Devlet Üzerine Geçti

Ücretsiz Maske Başvuruları E-Devlet Üzerine Geçti

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararla marketler ve çarşılara ayrıca bazı şehirlerde ulaşım araçlarına maske takılmadan girilmeyeceği açıklanmıştı. Bu konuda maske eksiği bulunan vatandaşlar için gün içinde PTT açıklama yaparak ePttAVM üzerinden maske dağıtımına başlanacağını duyurdu. Ancak akşam alınan karar ile yoğun talep ve daha sağlıklı hizmet verilebilmesi amacı ile ePttAVM üzerinden başvurulan maske dağıtımı artık e-Devlet […]

İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararla marketler ve çarşılara ayrıca bazı şehirlerde ulaşım araçlarına maske takılmadan girilmeyeceği açıklanmıştı. Bu konuda maske eksiği bulunan vatandaşlar için gün içinde PTT açıklama yaparak ePttAVM üzerinden maske dağıtımına başlanacağını duyurdu.

Ancak akşam alınan karar ile yoğun talep ve daha sağlıklı hizmet verilebilmesi amacı ile ePttAVM üzerinden başvurulan maske dağıtımı artık e-Devlet üzerinden yürütülecek.

Vatandaşların artık ePttAVM değil E-DEVLET üzerinden ücretsiz maske alımı başvuru formunu doldurması gerekecek. Maske dağıtımı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı koordinesinde PTT tarafından ücretsiz yapılacak.

E-Devlet sisteminden başvuru formunu dolduran her vatandaş, 5 Adet 3 Katlı Cerrahi Maske temin edebilecek ve karşılığında hiçbir bedel ödemeyecek. Her hafta her vatandaşın 5 adet maske hakkı olacak.

E-DEVLET ÜCRETSİZ CORONA VİRÜS MASKESİ ALMAK İÇİN

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu kararla E-Devlet sistemi üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacak. Sistem henüz hazır değil ancak birkaç gün içerisinde hizmete açılması bekleniyor.

ePttAVM sitesinden yapılan son yeni açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Değerli Vatandaşlarımız,

Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz.

Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

E-DEVLET ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?