Yeni Sokağa Çıkma Yasağı - Zonguldak.NET.TR

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeni Sokağa Çıkma Yasağı

Yeni Sokağa Çıkma Yasağı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda LGS ve YKS sınavının yapıldığı günlerle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilecek merkezi sınav ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı günlerde gidiş ve dönüş saatlerinde yoğunluk olmaması için sınırlı sokağa çıkma yasağı talimatı verdiğini bildirdi. […]

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda LGS ve YKS sınavının yapıldığı günlerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilecek merkezi sınav ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) yapılacağı günlerde gidiş ve dönüş saatlerinde yoğunluk olmaması için sınırlı sokağa çıkma yasağı talimatı verdiğini bildirdi.

Yüz binlerce öğrencinin katılım sağlayacağı  Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)  sınavları koronavirüs salgını gölgesinde gerçekleşecek. 20 Haziran’da LGS ve 27 Haziran’da YKS sınavları yapılacak. 

Bakan Koca, LGS ve YKS günlerinde sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulunun tavsiye kararı aldığını belirtti. Koca, sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, günün gençlere ayrılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sınırlı bir sokağa çıkma kısıtlaması yönünde talimat verdiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?