Zonguldak Öncelikli İller Arasında

Zonguldak Öncelikli İller Arasında

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu. Günlük verileri açıklayan bakan Türkiye’de rakamlarla Koronavirüs ile ilgili bilgi verdi. Önümüzdeki 2 haftanın önemli olduğunu ve sosyal izolasyonun öneminden bahseden Koca maske dağıtımları ile ilgili açıklamada bulundu. Koca 31 Büyükşehir ile Zonguldak’ın öncelikli olduğunu ve maskelerin dağıtımına başlandığını belirtti. MASKE DAĞITIMI “PTT üzerinden […]

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli açıklamalarda bulundu.

Günlük verileri açıklayan bakan Türkiye’de rakamlarla Koronavirüs ile ilgili bilgi verdi. Önümüzdeki 2 haftanın önemli olduğunu ve sosyal izolasyonun öneminden bahseden Koca maske dağıtımları ile ilgili açıklamada bulundu. Koca 31 Büyükşehir ile Zonguldak’ın öncelikli olduğunu ve maskelerin dağıtımına başlandığını belirtti.

MASKE DAĞITIMI

“PTT üzerinden başvurular devam ediyor.Biz zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini söylüyoruz. Zaten iş yerinde ve markette çalışanlara ayrıca veriliyor. Mümkün mertebe maskeli de dışarı çıkılmaması. Zorunlu çıkılacaksa maskesiz olmaması.

E-devlet üzerinden 3,5 milyon maske dağıtımı yaptık. Bundan sonra da e-devlet üzerinden yapacağız. İstanbul ve Ankara’da maskelerin 20-65 yaş arası vatandaşlarımıza, devamında bütün Türkiye’de eczanelerimizden ücretsiz verilmesine başlanacak. ” dedi.

Bakan Dr. Fahrettin Koca   “31 Büyükşehir ile Zonguldak’taki eczanelere maskelerin ulaştırıldığını da vurgularken, vatandaşların TC kimlik numaraları ve telefonlarına Sağlık Bakanlığı’nın göndereceği bir kod ile ücretsiz maskelerini temin edebileceklerini kaydetti.”

E-DEVLET ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?