Zonguldak Sosyal Medya’da Trend Oldu

Zonguldak Sosyal Medya’da Trend Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Corona virüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak açıklamasından sonra bütün Türkiye “Neden Zonguldak” sorusunu sormaya başladı. “30 büyükşehir ve Zonguldak ” açıklamasının yapılmasından sonra özellikle google’da saat 20:28’den sonra en fazla aranan kelimeler listesine Zonguldak eklendi. Google’da arama yapan kullanılar özellikle; Zonguldak neden yasaklandı? Zonguldak Büyükşehir mi ? 30 Büyükşehir […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Corona virüs tedbirleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak açıklamasından sonra bütün Türkiye “Neden Zonguldak” sorusunu sormaya başladı.

“30 büyükşehir ve Zonguldak ” açıklamasının yapılmasından sonra özellikle google’da saat 20:28’den sonra en fazla aranan kelimeler listesine Zonguldak eklendi.

Google’da arama yapan kullanılar özellikle;

  • Zonguldak neden yasaklandı?
  • Zonguldak Büyükşehir mi ?
  • 30 Büyükşehir ve Zonguldak kelimeleri ile arama yaptılar.

İşin trajik kısmı ise bu sorgular karşısında ise “Kömür”,”Termik Santral” ve “Akciğer Kanseri ” konuları insanların karşısına çıktı.

Google’da insanlar Zonguldak kelimesini ararken yine aynı saatlerde Zonguldak Türkiye’de Trend Topic oldu ve 11. sıradan ülke gündemine girdi, binlerce kişinin attığı twetler sonrasında Türkiye’de en çok konuşulan 2. kelime “Zonguldak” oldu.
Sayının artması ile dünya üzerinde de bir çok kişinin katıldığı Zonguldak hastagine bir çok ünlüde Zonguldak ile ilgili tweet atarak katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?