Zonguldak Valisinin Söyledikleri Sosyal Medya da Gündem Oldu

Zonguldak Valisinin Söyledikleri Sosyal Medya da Gündem Oldu

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın dün yaptığı basın toplantısında sağlık çalışanları için söylediği sözler bugün ülke genelinde gündem oldu. Türkiye’de sosyal medya Bektaş’ın açıklama yaptığı videoyu yayınlarken Twitter’da #zonguldakvalisi hastag politikada 1. sıraya yükseldi. Kısa sürede gündem olan hastag 18K etkileşim aldı. Vali Bektaş’ın tepkiye neden olan konuşması şöyle : “Bizim bütün rakamımız 567 iken bu […]

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın dün yaptığı basın toplantısında sağlık çalışanları için söylediği sözler bugün ülke genelinde gündem oldu.

Türkiye’de sosyal medya Bektaş’ın açıklama yaptığı videoyu yayınlarken Twitter’da #zonguldakvalisi hastag politikada 1. sıraya yükseldi. Kısa sürede gündem olan hastag 18K etkileşim aldı.

Vali Bektaş’ın tepkiye neden olan konuşması şöyle :

“Bizim bütün rakamımız 567 iken bu 567 içersisinde maalesef 137 tane sağlıkçımız var. Sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Baştan bu tarafa bütün tedbirler Sağlık Bakanlığı tarafından alınmışken sağlıkçılar hastalarla diyologlarında kendilerini korudular. Biribirleriyle olan diyologlarında kendilerini koruyamadılar. Bu konuda en yüksek perdeden bütün yetkili arkadaşlarımızı uyardık bu bizim faturamızı ağırlaştıran bir olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize getirdiği bu yük olmasaydı belkide biz bugün geri dönüşü konuşuyor olacaktık. Buda gerçekten zor oldu. Sağlıkçılarımızı biz misafirhane de misafir ettik, heyetimiz oturdu düşündü, onlardan ücrette almadı yemeklerinden de ücret almadı. Servislerini sağlamaya çalıştık. Ama orada kendi aralarında ki ilişkilerinde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini sıkıntıya soktular, hem bizi sıkıntıya soktular. Bundan sonra bununda durulacağını, azalacağını, artık herkesin bu işi öğrenmiş olmasını varsayıyoruz. Aslında sağlıkçılarımız burada bizim kahramanlarımız, ön cephede savaşanlarımız. Kendi hayatlarını ortaya koyan insanlar. Ama işte yeteri kadar dikkat olmayınca sıkıntıyı yaşıyoruz. Bu son dönemde bizi yoran konulardan birisi bu oldu. Bir marketler iki bankalar üç sağlıkçılarımızın kendi aralarında ki ilişkilerindeki bu sıkıntı. Onları da inşallah gidereceğiz. İnşallah bütün bunlar yoluna girecek. Ben umutluyum biraz daha insanımızı yoracağız biraz daha sabır diyoruz. Ramazan ayına girdikten sonra biraz daha sakinleşiriz. Biz bu inşallah yoluna sokarız. Herkesin de umutlu olmasını istiyorum. Kimse boşvermişlik duygusuna kapılmasını istemiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?