• DOLAR
  3,6764
  % -0,01
 • EURO
  4,3407
  % 0,13
 • ALTIN
  151,3609
  % -0,04
 • BIST
  106.926
  % -0,06
Zonguldak’a yeni madenci anıtı

Zonguldak’a yeni madenci anıtı

Zonguldak Belediyesince yaptırılan madenci anıtının montajı tamamlandı. Ankara’daki özel şirkete 60 bin liraya yaptırılan, madenci elleri, bareti ile kömür motifinden oluşan anıt,Zonguldak Valiliği yanındaki kavşağa monte edildi. Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Darende, gazetecilere yaptığı açıklamada, anıtın ağırlığının bir ton civarında olduğunu ve üç aylık çalışmanın ardından tamamlandığını söyledi. Anıtın kentin simgesi haline gelen madencilerin alın terini yansıttığını ifade eden […]

image imageaa_picture_20131104_910578_web
Zonguldak Belediyesince yaptırılan madenci anıtının montajı tamamlandı.

Ankara’daki özel şirkete 60 bin liraya yaptırılan, madenci elleri, bareti ile kömür motifinden oluşan anıt,Zonguldak Valiliği yanındaki kavşağa monte edildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Darende, gazetecilere yaptığı açıklamada, anıtın ağırlığının bir ton civarında olduğunu ve üç aylık çalışmanın ardından tamamlandığını söyledi.

Anıtın kentin simgesi haline gelen madencilerin alın terini yansıttığını ifade eden  Darende, şöyle konuştu:

“Anıtı kentin en işlek caddesi olan Meşrutiyet Caddesi’ndeki kavşağa yerleştirdik. Madenci bareti, madencinin elinin üstündeki kömürüyle anıt, madende çalışan insanların alın terini yansıtıyor. Buradaki figürlerle biz de madencinin emeğini yansıtmaya çalıştık. Yaklaşık bir ton civarında içi çelik olan bir çalışmadır. Madenci baretindeki fener de yanacak. Etrafında yeşillendirme çalışması yapılmasının ardından güzel bir görünüme kavuşacak. İlimize hayırlı olsun.”

 

AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?