“Zonguldak’ı bilen hiç kimse için ölüm sayısı şaşırtıcı değil!”

“Zonguldak’ı bilen hiç kimse için ölüm sayısı şaşırtıcı değil!”

Dün akşam açıklanan Türkiye yoğunluk haritası Zonguldak için Korona Virüsün ne kadar tehlikeli boyutlarda olduğunu gösterdi. Bugün ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Zonguldak’ta acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi çağrısını yineledi. Zonguldak’taki koronavirüs vakalarını ve kentte uygulanan salgınla mücadele yöntemlerini bir kez daha meclis gündemine taşıyarak, süreç […]

Dün akşam açıklanan Türkiye yoğunluk haritası Zonguldak için Korona Virüsün ne kadar tehlikeli boyutlarda olduğunu gösterdi.

Bugün ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Zonguldak’ta acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi çağrısını yineledi.

Zonguldak’taki koronavirüs vakalarını ve kentte uygulanan salgınla mücadele yöntemlerini bir kez daha meclis gündemine taşıyarak, süreç içinde yerel basının baskı altına alınıp sansürlendiğini, vaka sayısının 400’e, can kaybı sayısının ise 30’a yaklaştığını söyledi.

Yavuzyılmaz, en fazla ölüm oranına sahip ilk 10 il içinde, nüfusa oranla Zonguldak’ın ilk sırada yer aldığını ifade eden Yavuzyılmaz, “Akciğer ve solunum yolu hastalıkları ile KOAH, şehirde çok yaygındır. Nüfusun büyük çoğunluğu risk grubunda yer almaktadır.” dedi.

“Zonguldak’ı bilen hiç kimse için ölüm sayısı şaşırtıcı değil!”

Yavuzyılmaz’ın Tam Konuşması:

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?