Zonguldak’lı Madenci Göçükte Hayatını Kaybetti

Zonguldak’lı Madenci Göçükte Hayatını Kaybetti

Manisa’nın Soma İlçesinde özel bir şirkete ait olan maden ocağında 10.04.2020 Cuma günü saat 11:00 civarında, yeraltında bakım-onarım faaliyetleri yapılan galeride göçük meydana geldi. Meydana gelen göçük sonrasında 4 madenci göçük altında kaldı. Kurtarma çalışmaları sonrasında 1 madenci kurtarılırken 3 madenci göçük altında hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden madencilerden Erdinç Karaveli Zonguldak’lıydı, 2019 Eylül ayında Soma’ya […]

Manisa’nın Soma İlçesinde özel bir şirkete ait olan maden ocağında 10.04.2020 Cuma günü saat 11:00 civarında, yeraltında bakım-onarım faaliyetleri yapılan galeride göçük meydana geldi.

Meydana gelen göçük sonrasında 4 madenci göçük altında kaldı. Kurtarma çalışmaları sonrasında 1 madenci kurtarılırken 3 madenci göçük altında hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden madencilerden Erdinç Karaveli Zonguldak’lıydı, 2019 Eylül ayında Soma’ya çalışmaya giden Karaveli Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi mezunuydu, 42 yaşında, evli ve 2 çocuk babası olan madencinin cenazesi yarın Zonguldak’a getirilecek.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yakın çekim

Maden ocağı işletmesinin konu ile ilgili açıklaması;
“Meydana gelen elim kazada 4 çalışanımız göçük altında kalmış, kurtarma çalışmalarıyla bir arkadaşımız sağ olarak çıkarılmış, ancak maalesef üç arkadaşımız vefat etmiştir. Olay adli makamlara intikal etmiş ve inceleme başlatılmıştır.
Dünyada ve ülkemizde pandemi ile mücadele kapsamında sadece zorunlu işlerin sürdürüldüğü bir ortamda işletmemizde de yaklaşık 1 aydır üretim haricinde tamamen iş güvenliğinin gereklerini yerine getirebilme adına zaruri personelle zorunlu işler sürdürülmektedir. Bu kapsamda galerideki bakım onarım çalışmaları esnasında meydana gelen bu olayda hayatını kaybeden arkadaşlarımıza öncelikle Allahtan rahmet, kederli ailelerine, iş arkadaşlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.
Pandemi nedeniyle içinde bulunduğumuz bu zor günlerde böyle bir olayla karşılaşmamız hem şirketimizi hem de bütün çalışanlarımızı ve ailelerini derin bir üzüntüye sevk etmiştir. Bu aşamadan sonra Şirketimiz bütün imkanlarıyla elim kaza sonucu kaybettiğimiz çalışma arkadaşlarımızın ailelerinin yanında olacaktır. Başta vefat eden arkadaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve bütün madencilik camiasına başsağlığı diliyoruz.
Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?