• DOLAR
  3,7038
  % 0,93
 • EURO
  4,3471
  % 0,46
 • ALTIN
  151,6864
  % -0,52
 • BIST
  107.925
  % -0,52
Zonguldak’ta sahte rapor davası…

Zonguldak’ta sahte rapor davası…

Para karşılığı sahte rapor düzenledikleri ileri sürülen 3 doktor ile rüşvet verdikleri iddiasıyla 8 sanığın yargılanmasına devam edildi

Zonguldak’ta para karşılığı sahte rapor düzenledikleri ileri sürülen 3 doktor ile rüşvet verdikleri iddiasıyla 8 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuksuz yargılanan sanıklardan M.D, V.A, S.D, E.Ö, M.Ö, R.H.C, A.E ve K.K ile avukatları hazır bulundu.

Sanık E.Ö. doktorluk yaptığını, kendisine isnat edilen suçlamaları kabul etmediğini belirterek, “Rüşvete aracılık ettiği iddia edilen K.K’yla tek ortak noktamız, aynı hastanede çalışıyor olmamız. Kendisi benim yanımda bir gün bile sekreter olarak çalışmamış ve ne dışarıda ne de hastanede hiçbir ilişkim olmamıştır. 21 yıldır doktor olarak çalışıyorum. Hastaları birebir hatırlamam mümkün değildir ancak hiçbir hastamı muayene etmeden rapor yazmadım. Adı geçen şahıslara yazılan raporlar ise ikinci veya üçüncü hekimlerce görülerek düzenlenen raporlardır” şeklinde konuştu.

Sanık R.H.Ç. ise 26 yıldır genel cerrahi uzmanı olarak görev yaptığını, hastaları muayene etmeden hiçbir evraka imza atmadığını anlatarak, “Benim o gün hastanede üçüncü hekim olarak görevlendirilmem poliklinikte olmamdan kaynaklanmaktadır. Poliklinikte olmasam bir başka hekim görevlendirilecekti. Birinci hekimden sonra, ikinci ve üçüncü hekimler hastayı görerek, birinci hekimin kanaatinin fenni uygulama olup olmadığını değerlendirerek, uygun görürse raporu onaylar. Uygun görmezse şerh düşer. M.D. hakkındaki raporu da böyle imzaladığımı düşünüyorum. Para alışverişine dair herhangi bilgim yok” diye konuştu.

Sanık V.A. da rahatsızlığı nedeniyle işe gidemediğini, daha önce yaptığı acil giriş kaydına istinaden kendisine kurul raporuyla istirahat verildiğini öne sürdü.

Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 21 Ocak 2014’e erteledi.

Geçen yıl Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde görevli doktorların rüşvet karşılığı sahte rapor düzenlediği ve bir hastane çalışanının rüşvete aracılık ettiği ihbarı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda 3’ü doktor 11 kişi gözaltına alınmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?