Zonguldak’ta Vaka Artış Hızı Düşüyor

Zonguldak’ta Vaka Artış Hızı Düşüyor

Zonguldak’ta son zamanlarda görülen vaka artış sayılarındaki düşüş sevindiriyor. Türkiye’de son günlerdeki kornavirüs sayılarındaki düşüş Zonguldak’ta da görülüyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamada: “Türkiye’de son 20 gün içinde yeni vaka sayısının en düşük olduğu gün, 26 Nisan oldu. Yoğun bakım desteği alan hastalarımızın sayısındaki azalma devam etti. En az vefat bugün gerçekleşti.Bir gün […]

Zonguldak’ta son zamanlarda görülen vaka artış sayılarındaki düşüş sevindiriyor. Türkiye’de son günlerdeki kornavirüs sayılarındaki düşüş Zonguldak’ta da görülüyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamada: “Türkiye’de son 20 gün içinde yeni vaka sayısının en düşük olduğu gün, 26 Nisan oldu. Yoğun bakım desteği alan hastalarımızın sayısındaki azalma devam etti. En az vefat bugün gerçekleşti.Bir gün içinde iyileşen en yüksek hasta sayısına ulaşıldı. Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için, ihtiyaç duyulan test sayısında azalma bugün de devam etti. Yoğun bakım ve entübe hasta sayısında düşüş sürüyor. Bu başarıyı riske atmayalım.” dedi.

Zonguldak’ta da Türkiye ile paralel olarak vaka sayılarının artışında düşüş var.
Bugün itibari ile Zonguldak’ta hayatını kaybedenlerin sayısı 53 oldu. Toplam vaka sayısı 688 olurken koronavirüsü yenip taburcu olan kişi sayısı ise 177.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?